Dodany: 11.07.2013 22:15|Autor: Biedronka5

Labirynt tajemnic, zagadek i potworów - IV tom przygód Percy'ego Jacksona

Na ostatniej stronie IV tomu serii ,,Percy Jackson i bogowie olimpijscy" znajduje się zdanie: ,,Zapomnij o Harrym Potterze - poznaj Percy'ego Jacksona, dołącz do legionu fanów". Przedostatnia część historii o niezwykłym herosie udowadnia (podobnie, jak poprzednie części), że cykl książek o przygodach Percy'ego jest godnym następcą serii przedstawiającej dzieje młodego czarodzieja Harrego Pottera.
,,Bitwa w Labiryncie" jest kapitalna. Najmroczniejsza z dotychczasowych części cyklu. Już od pierwszych stron pełno w niej tajemnic, zagadkowych postaci i niejasnych zdarzeń. Nie sposób przewidzieć, jak akcja się potoczy, jak postąpią bohaterowie, co ich spotka podczas niebezpiecznej misji, kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Sny Percy'ego są coraz mroczniejsze i stają się już nawet niebezpieczne. Zbliża się nieuchronnie wojna.
Riordan, niczym mityczny Dedal, stworzył niezwykły, pełen przerażających potworów, nieprzewidywalnych pułapek i niebezpieczeństw labirynt. Podróż głównych bohaterów przez jego korytarze jest wciągająca jak film akcji, co sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. Ponadto, finał tej wyprawy okazuje się wielką niespodzianką.
Oczywiście książka nie jest pozbawiona humoru i zabawnych sytuacji, co okazuje się jej kolejnym walorem i dużym plusem.
Riordan świetnie skonstruował fabułę, akcja jest wartka i nieprzewidywalna. Osobiście jestem oczarowana kolejnym tomem przygód syna Posejdona. Nigdy nie przypuszczałam, że uda mi się znaleźć równie dobrą serię książek fantastycznych, pełną magii, niezwykłych, niedających się zapomnieć postaci i zdarzeń, jak cykl o Harrym Potterze. Uważam, że Rickowi Riordanowi udało się stworzyć serię, która podobnie, jak cykl o młodym czarodzieju, może zawładnąć wyobraźnią czytelnika i przenieść go w nietypowy, fantastyczny świat potężnych sił i mocy oraz mrożących krew w żyłach przygód, w którym jednakże zawsze najważniejsze pozostają takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, odwaga, mądrość, sprawiedliwość i wierność własnym zasadom, a dobro zwycięża rozprzestrzeniające się zło.
Bitwa w labiryncie (Riordan Rick)