Dodany: 10.11.2013 13:54|Autor: gosiaa6

W rytmie Tanga Starej Gwardii

Arturo Pérez-Reverte stworzył powieść, która porywa na wiele sposób, która sprawia, że zapominamy na chwilę o całym świecie i dajemy się całkowicie pochłonąć wykreowanej przez autora rzeczywistości. Głównym bohaterem jest Max Costa. Poznajemy go jako fordansera na luksusowym statku. Jednak autor nie obsadza go jedynie w roli mężczyzny zabawiającego tańcem znudzone bogate kobiety. Rola Maxa jest dużo bardziej skomplikowana i ciekawa. Na statku mężczyzna poznaje zamożne małżeństwo – kompozytora i jego przepiękną drugą połówkę. Państwo de Troeye mają wobec Maxa nietypowe plany. Czy bohater da się wciągnąć w ich grę? Jak ta znajomość wpłynie na jego los? Rozwinięcie tej historii może okazać się bardzo zaskakujące!

Autor napisał książkę wielobarwną, zawierającą całą paletę tematów, uczuć, widoków. Postacie bohaterów są tak żywe i nieprzewidywalne, że wydaje nam się, iż mamy do czynienia z prawdziwymi ludźmi. Każda postać ma złożoną osobowość, dobre i złe strony, do ostatniej chwili nie wiemy, jaką podejmie decyzję i w którą stronę zdecyduje się pójść. Znajdziemy tu miłość i zdradę, namiętność, taniec, muzykę, ale także zagłębimy się w rozgrywki szachowe i poznamy mechanizmy działania totalitarnych rządów.

Bardzo polecam!