Dodany: 19.11.2013 10:43|Autor: Mikord

Książki i okolice> Pomoc

Pomoce naukowe dzieci - fizyka, matematyka

Witam

Poszukuję książek w fajny, przystępny, zrozumiały dla dzieci, oparty na interesujących przykładach omawiających zagadnienia z fizyki i matematyki. Zakres zagadnień od gimnazjum (w starym systemie to chyba od 7 klasy podstawówki) wzwyż.

Mam siostrzeńca który czasami przychodzi do mnie przed sprawdzianami żeby się pouczyć, wyjaśnić pewne zagadnienia. Czasem ciężko mi to zrobić – znaleźć jakiś zrozumiały przykład dla niego, ująć to tak żeby on to zrozumiał (biorąc pod uwagę że umysł dziecka jest prostszy niż dorosłego).

Mam 4-letniego syna więc przyda mi się to.
Użytkownik: tesza 19.11.2013 12:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam Poszukuję książe... | Mikord
Gabinet matematycznych zagadek (Stewart Ian) to nie jest ani podręcznik ani repetytorium, ale z pewnością bardzo pomaga w zrozumieniu i polubieniu matematyki. To bardziej zabawa matematyką.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 19.11.2013 14:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam Poszukuję książe... | Mikord
O astronomii w sam raz dla dzieci 5-10 lat: Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach (Lewitan Jefrem)

O matematyce popularyzatorsko traktują książki Lowszyn Władimir

O fizyce/matematyce kiedyś czytałem serię książeczek, gdzie były prezentowane w formie historyjek zagadnienia, eksperymenty i działanie tych dziedzin. Niestety - nie pamiętam tytułu, a chętnie znalazłbym to raz jeszcze, może ktoś pomoże? Pamiętam 2 zagadki:
1. Sprawa jakiegoś przestępstwa w laboratorium - wskazówka znaleziona jako podkładka pod nogą trójnogiego stołka - istotne było to, że taki stołek zawsze stoi równo, bo każde 3 niewspółliniowe punkty wyznaczają płaszczyznę.
2. Ktoś liczył mężczyzn i kobiety przechodzące ulicą i wyszło mu, że kilkanaście następnych osób to powinny być same kobiety. Druga osoba, powątpiewając, założyła się o swój skuter. I przegrała, bo następna grupa ludzi to była jakaś dziewczęca drużyna sportowa, wracająca z treningu ;)