Dodany: 11.03.2008 19:21|Autor: milva_5

Samotność

W tej pierwszej części z cyklu "Mroczna Wieża" poznajemy głównego bohatera, Rolanda, który ma za sobą wiele cierpienia, a przed sobą jeszcze więcej zmagań z cierpieniem. Towarzyszymy mu przez wszystkie 7 części w drodze do owej Mrocznej Wieży na środku wszechświata. W "Rolandzie" pokonujemy pierwszy etap, czyli podróż przez pustynię. A raczej podróż przez samotność, własne uczucia, wybory. W końcu docieramy do kresu, czyli spotkania z Cieniem. Tym, który prześladuje Rolanda.

Książka jako tom pierwszy z siedmiu mogłaby pozostać odrębną opowieścią o rewolwerowcu, który po części dociera do kresu podróży. Dostaje część odpowiedzi na swoje pytania i na tym mogłoby się skończyć.

Trudno polubić tę książkę. Nie wszyscy będą potrafili lub potrafią zrozumieć rozterki i wędrówkę Rolanda. Polecam ją osobom wytrwałym, które nie przerażają się trudnymi książkami. Jest to jedna z bardziej specyficznych książek i nie dla każdego odbiorcy.