Dodany: 14.03.2008 11:51|Autor:

Książka: Smocze opowieści
Jarocka Mariola
Notę wprowadził(a): Astral

Smok, smok, wielkie rzeczy, jaki jest, każdy widzi. Jest duży, stary, zły, pokryty łuską, je dzierlatki i inne księżniczki, nie lubi szewczyków i kiedy mu przeszkadzać podczas obiadu. Tylko że... smoki w tej książeczce uprawiają ogródek (to bardzo niesmocze zajęcie?!), smucą się (te straszne stwory?!) i rozrabiają, są łakomczuchami (ach, te słodycze!) i jeszcze lubią się przytulać!!! Czy to aby na pewno "SMOCZE opowieści?" Przekonajcie się sami.

Zbiór wesołych i ciepłych opowiadań o smokach dla najmłodszych. Książka wydana w serii "Poduszkowce". Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-8 lat. Ilustracje wykonała Magdalena Kozieł-Nowak.

[Literatura, 2007]

Użytkownik: wai 23.05.2008 16:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Smok, smok, wielkie rzecz... | Astral
Opowiadania są na prawdę barwne (nie tylko za sprawą autorki, ale też ilustratorki). Stare legendy, ze smokami w roli głównej, nabierają tu całkiem nowych kolorów. Większość pomysłów jest zupełnie świeżych, a smoki ze swoimi wadami i słabostkami (czyżby zapożyczone od paru znajomych przedszkolaków?) są bardzo sympatyczne.
Czytając książeczkę czteroletniemu synkowi, sama doskonale się bawiłam. A starszy - czwartoklasista dołączył do nas :-)