Dodany: 10.02.2014 08:24|Autor:

nota wydawcy


Autentyczność to podstawowy walor tej książki. Zawiera ona opowiadania i reportaże powstałe na podstawie rozmów autorki z bohaterami wydarzeń, które dotknęły Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na Kresach Wschodnich. Właśnie tak wspominają oni, po przeszło pięćdziesięciu latach, swój koniec świata, ich osobistego świata, do którego – o czym większość z nich była przekonana – nigdy nie będzie już powrotu. Przez długie lata nie wolno było o nich mówić, a i teraz nie dla wszystkich są bohaterami „wygodnymi”. Choć traumatyczna przeszłość zahartowała ich ciała i umysły, niewielu już pozostało wśród nas. Niejedno z tych opowiadań mogłoby posłużyć za kanwę scenariusza filmowego. Dostarczają sensacyjnej lektury, a czytelnik poznaje jednocześnie wstrząsające, często nieznane, fakty z XX-wiecznej historii Polski.

[Fronda, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 484
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: magawa 17.02.2016 02:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Autentyczność to podstawo... | LouriOpiekun BiblioNETki
Błędy, błędy, błędy. Wszelkiej maści. Osoba odpowiedzialna za redakcję i korektę powinna zaprzyjaźnić się ze słownikami, w tym ortograficznym. Dużo jestem w stanie zrozumieć, ale wyrozumiałość też ma swoje granice.
Opowiadania, reportaże - przeciętne. Nie niosą w sobie żadnego powiewu świeżości. Wymuszone. Tyle jest świetnych książek, które podejmują tę tematykę. Ta wydaje się tak sztucznie, sztywno napisana. I te błędy. Całość ciężkostrawna.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: