Dodany: 22.04.2008 19:11|Autor: lucja15

Historia pięknego umierania

Bardzo piękna i wzruszająca opowieść o chorym chłopcu. Mądra i ciekawa historia, która pokazuje, jak walczyć z przeciwnościami losu, odnaleźć w sobie nadzieję na lepsze jutro.

12 dni życia chłopca autor ukazuje w poruszający sposób. Oskar mimo to, iż wiedział, że umrze, postanowił jak najlepiej przeżyć pozostały czas swojego życia. Pomagała mu w tym pani Róża, wolontariuszka, która każdego dnia podtrzymywała go na duchu.

Myślę, że chociaż jest to krótka lektura, wymaga dłuższych przemyśleń. Zmieniła ona moje spojrzenie na świat, ludzkie problemy. Niektórzy zaczynają dostrzegać rzeczy wcześniej dla nich obce. Ukazuje, jak ważne jest, byśmy pamiętali, że każdy dzień mógłby być pierwszym i może być ostatnim, ale niestety nie każdemu się to udaje.

Nie mogę słowami tak do końca przedstawić, jak urzekła mnie ta opowieść, bo jest to bardzo trudne. Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki, zawierającej dla mnie i innych ludzi bardzo ważne przesłanie, które każdy musi odczytać i zrozumieć na swój sposób.