Dodany: 21.05.2008 23:28|Autor: jenny

wiosenny rachunek sumienia

Zbigniew Nienacki Ja, Dago (Nienacki Zbigniew (właśc. Nowicki Zbigniew Tomasz)) (2)
Jak dla mnie za dużo obscenicznego seksu, bohaterowie mało pociągający, akcja nudna.

Cezary Michalski Gorsze światy (Michalski Cezary (pseud. Tabor Marek)) (3)
W sumie książka niezła, najbardziej spodobało mi się ostatnie opowiadanie "Punkt rozłączenia" (Polska lat komunizmu, Solidarność, zamieszki) - ale trójka bo spodziewałam się raczej akcji, a nie przede wszystkim przemyśleń

John Boyne Chłopiec w pasiastej piżamie (Boyne John) (4)
Dobra książka, niecodzienne spojrzenie na II Wojnę Światową i obóz koncentracyjny, zaskakujące zakończenie...

Süskind Patrick Pachnidło (Süskind Patrick) (4)
To jest niesamowite, że przez całą książkę można wciąż i na okrągło pisać o zapachach i ani razu się nie powtórzyć. Naprawdę warto przeczytać żeby tego doświadczyć samemu...

Francine Rivers Arcykapłan (Rivers Francine) (4)
Francine Rivers Wojownik (Rivers Francine) (5)
Francine Rivers Książę (Rivers Francine) (5)
Francine Rivers Prorok (Rivers Francine) (5)
"Synowie pocieszenia" są po prostu wspaniali. Tekst jest wierny Biblii, dobrze się czyta i aż korci człowieka, żeby poszperać u źródła ;-) Jakby się dobrze zastanowić, to można w niektórych fragmentach odnaleźć dzisiejsze narody oraz siebie samego - to daje wiele do myślenia, zważywszy na to, że autorka nawet nie stara się naginać treści (czyli de facto Biblii) do czasów współczesnych. Zwłaszcza "Prorok" jest pod tym względem niesamowity.