Dodany: 25.05.2008 14:48|Autor:

Książka: Drobny kłopot
Haddon Mark
Notę wprowadził(a): czteryma

Mark Haddon - brytyjski pisarz, ilustrator i scenarzysta. Jego powieść "Dziwny przypadek psa nocną porą" (Świat Książki, 2003) była światowym bestsellerem. Zdobyła siedemnaście nagród literackich, między innymi prestiżową Whitbread Award i nominację do Nagrody Bookera.

George Hall, sześćdziesięcioletni emerytowany przedstawiciel brytyjskiej klasy średniej, jest w szczególnym momencie swojego życia. Zauważył na udzie zmianę skórną, która w jego hipochondrycznym umyśle staje się niemal wyrokiem śmierci. To dopiero pierwsza kostka domina katastrof. Żona ma płomienny romans ze znienawidzonym przez niego byłym współpracownikiem; córka chce ponownie wyjść za mąż - tym razem za prostackiego typka, który ma "łapy dusiciela"; syn Jamie jest zdeklarowanym gejem, jednak boi się zaprosić swego chłopaka na uroczystość weselną. W takiej sytuacji można tylko zwariować. Ale jak to zrobić z godnością...

"Przezabawna książka o chaosie naszego życia, napisana z wdziękiem i siłą, jaką może się poszczycić tylko niewielu pisarzy".
"Scotland on Sunday"

Ta książka przedstawia słodko-gorzki obraz zwyczajnej rodziny, ludzi takich jak ty i ja. W ich życiu niby wszystko gra, ale wystarczy drobny kłopot... i nie wiadomo, śmiać się czy płakać.

[Świat Książki, 2008]