Dodany: 04.07.2008 18:12|Autor:

Książka: Podróżnik WC
Cejrowski Wojciech
Notę wprowadził(a): Izuś

"Podróżnik WC" zawiera opis najbardziej niewiarygodnych i komicznych przygód, które przeżył autor w trakcie kilkunastu ekspedycji do krajów tropikalnych.

Wojna w Salwadorze, trzęsienie ziemi w Meksyku, nielegalne kopalnie złota w Kostaryce i uprawy koki w Kolumbii, kontrrewolucja w Nikaragui, pogromy Indian w Gwatemali, tajemnicze zabójstwa turystów na terenach plemienia Kuna w Panamie, msza odprawiana na golasa w wenezuelskiej Amazonii...

Zanim Pan WC najął się do pracy w telewizji, był już od ponad 10 lat podróżnikiem. Zjeździł wszystkie kraje latynoamerykańskie od Rio Grande po Orinoko. Ponieważ przy tej okazji robił zdjęcia na zamówienie firm z USA, wybierał zawsze takie miejsca, które przerażały konkurencję - jechał tam, gdzie nie chcieli pojechać inni.

Świat widziany oczami WC jest zawsze pełen dowcipu i fantazji. Najbardziej dramatyczne wydarzenia opisywane przez satyryka mrożą krew w żyłach, ale jednocześnie wywołują salwy śmiechu.

Jeśli kogoś bawił "WC Kwadrans" - znajdzie tu to, co w tym programie lubił.

Jeśli kogoś "WC Kwadrans" irytował, będzie mógł z satysfakcją poczytać o tym jak WC, bohater emerytek różańcowych i heros świątobliwych panien na wydaniu, narobił ze strachu w portki albo jak puścił pawia na własną twarz.

"Prawdziwą satysfakcję przeżyję wtedy, gdy spocony ze śmiechu Czytelnik nie będzie w stanie uwierzyć, że to wszystko przytrafiło mi się naprawdę".
W. Cejrowski we wstępie do "Podróżnika WC"

[W. Cejrowski, 1997]