Dodany: 04.07.2008 20:38|Autor:

Książka: Nasze losy są jak rzeki
Manrique Jaime
Notę wprowadził(a): foxina

z okładki


Klasztor, romanse i polityka, bogactwo i skrajna bieda - tak można by streścić barwne życie Manueli Saenz (1797-1856) - największej obok Evity Perón heroiny Ameryki Południowej i wielkiej miłości Simona Bolivara.

Ta wyjątkowa kobieta, uznana za pierwszą feministkę Ameryki Łacińskiej, brała udział w wielu bitwach, zdobywając stopień pułkownika. Została uwięziona, ranna i wygnana z Kolumbii i Ekwadoru - a przecież znacząco przyczyniła się do wyzwolenie kontynentu spod władzy Hiszpanii. Jej losy opowiedziane są na tle burzliwej historii pięciu narodów uwolnionych przez wojska Bolivara. Zdarzeniom przyglądamy się nie tylko z punktu widzenia Saenz, ale także dwóch innych niezwykłych postaci - niewolnic Natan i Jonotas.

Fabularyzowana biografia ukazuje życie kobiety, która dziś mogłaby zostać prezydentem lub premierem; wówczas mogła jedynie walczyć o prawo do miłości i swobodnego wyrażania swoich poglądów.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1097
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: carmaniola 28.06.2012 12:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Klasztor, romanse i polit... | foxina
Fabularyzowana biografia, autor-facet, myślałam, że biorę w ręce cacko zapierające dech a dostałam romansidło ze szczegółowymi opisami strojów, które Manuela Saenz postanowiła na siebie założyć by kusić Bolivara. Takie to jakieś płaskie, że gdybym wzięła do autobusu coś jeszcze, to pewnie upchnęłabym głęboko w torbie i wyjęła dopiero podczas oddawania książek w bibliotece. Szkoda, bo temat naprawdę zajmujący - dwie wielkie postacie kobiet Ameryki Południowej: Manuela Saenz, towarzyszka Bolivara i Rosita Campusano, towarzyszka San Martina. Ech... :(
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: