Dodany: 05.08.2008 13:47|Autor: Alutka82

Książka: Cień wiatru
Ruiz Zafón Carlos

Carlos Ruíz Zafón: „Cień wiatru”

„Cień wiatru” to fantastyczna i poruszająca opowieść o zmaganiach młodego chłopca, Daniela z poznaniem prawdy dotyczącej książki, którą się opiekuje.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w jego dzieciństwie było zabranie go przez ojca na Cmentarzysko Zapomnianych Książek. Spośród tysięcy tomów ustawionych w labiryncie niezwykłego księgozbioru, którego daty powstania nie zna nikt, wybrać musi jeden. Od tej chwili staje się opiekunem i strażnikiem wybranej książki, będzie musiał ocalić ją od zapomnienia. W rezultacie swoich poszukiwań adoptuje, jak okaże się nieco później, prawdziwego białego kruka – „Cień wiatru” Juliana Caraxa. Jego fascynacja powieścią oraz ciągłe poszukiwania wykażą, jak rzadka i niebezpieczna to książka.

Daniel dorasta i chce dowiedzieć się o Caraxie czegoś więcej, przeczytać inne jego powieści. W trakcie poszukiwań okazuje się, że książki tajemniczego autora są systematycznie niszczone.

Książka prowadzi nas przez uliczki pięknej Barcelony, to taki mały przewodnik. Opisane wydarzenia sprawiają, że nie można się oderwać od czytania. Mimo tego, że „Cień wiatru” ma 520 stron, czyta się go bardzo szybko, opowieść pochłania bez reszty.

Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał tej książki, to bardzo polecam.