Dodany: 15.08.2008 17:46|Autor: Ailinel

Książka: Paulina w orbicie kotów
Fox Marta

Paulina to już nie Magda

"Paulina w orbicie kotów" to kontynuacja książek "Magda.doc" i "Paulina.doc". W przeciwieństwie do poprzednich części, pisanych w formie pamiętnika w programie Word, książka ta została napisana w formie internetowego bloga. Każda notatka zamieszczona w blogu jest także jednym z rozdziałów książki, w której oprócz nich można znaleźć także zmyślone fakty z życia kotów i komentarze czytelników bloga.

W swoim internetowym pamiętniku tytułowa bohaterka (córka Magdy z poprzednich części cyklu) opisuje życie swoje i swoich przyjaciół - jak ona uczniów gimnazjum.

W książce tej nie podobały mi się zmyślone wstawki z życia kotów (które według mnie nic nie wnosiły do książki, może jedynie pokazywały, jak wielką miłośniczką kotów jest Paulina) a także fakt otrzymania przez bohaterów książki listu od księcia Williama.

Pomijając te mało realistyczne wstawki i list, książka mi się spodobała, gdyż jest napisana językiem młodych ludzi i przedstawia obraz wyidealizowanej rodziny, z ciepłymi postaciami w różnym wieku, takimi jak dziadek Ignac czy Łukasz Starszy. Jednak muszę przyznać, że bardziej podobały mi się wcześniejsze części cyklu, gdyż były bardziej realistyczne, a ich bohaterowie mieli ciekawsze, choć o wiele trudniejsze życie.

Użytkownik: Madzieńka90 17.06.2011 10:42 napisał(a):
Odpowiedź na: "Paulina w orbicie kotów"... | Ailinel
jak większośc książek tej autorki bardzo mi się podobała.Przyznam że poprzednie części opisujące Magde i jej życie były znacznie ciekawsze