Dodany: 10.09.2008 15:16|Autor:

"To pierwsza dogłębna biografia Bukowskiego. Udaje się jej przedstawić niejasną postać tej apokryficznej ćmy barowej i antybohatera z wyraźnym zrozumieniem, że jego sztuka wykuwała się z codziennej mordęgi życia... pikarejska lektura".
"The Times"

"Nie pozbawiając czytelników anegdot, zdjęć czy wielkich nazwisk ["Charles Bukowski. W ramionach szalonego życia"] jest tak dokładny i wnikliwy, że równie dobrze może być ostatnią biografią pisarza".
"Arena"

Charles Bukowski to postać intrygująca i wciąż dla wielu tajemnicza. Amerykański poeta, powieściopisarz słynął z awanturniczego życia. Przesiadywał wieczorami w zadymionych barach, wspominał, że najlepsze twórcze momenty miał między dziesiątą wieczorem a drugą w nocy. Bukowski mówił, że zaczął traktować pisanie zawodowo z powodu picia i włóczenia się po nocach od miasta do miasta. Poszukiwał wartości w tym, co robił, w pracach, których się podejmował. Towarzyszyło mu poczucie niespełnienia, nienasycenia. Autor "Ćmy barowej" czy "Poezji z kieliszka dla przegranych graczy" prowadził życie outsidera. Mówił o sobie: "żyłem życiem trochę samobójczym, przegranym i zadawałem się z twardymi i szalonymi kobietami".

Kim był Bukowski-pisarz? Bukowski-awanturnik i znawca ludzkiej natury? Bukowski-cynik z Nowego Jorku? Howard Sounes sam poszukiwał tych odpowiedzi. Napisał biografię Charlesa Bukowskiego przy współpracy przyjaciół, kochanek, znajomych i wydawców słynnego poety. Korzystał także z wcześniej niepublikowanych listów Bukowskiego. Dodatkową historię tworzą zdjęcia z prywatnej kolekcji przyjaciół i krewnych autora, a także rysunki samego Bukowskiego. To stanowi o wyjątkowości "W ramionach szalonego życia". Sounes nie ocenia postaci Bukowskiego, przedstawia wszystkie fakty i dokumenty, które zebrał podążając tropem poety. I jak sam dopowiada w przedmowie: to do Państwa należy, kiedy już skończycie lekturę książki, ustalenie, jakim człowiekiem był, Państwa zdaniem, Bukowski.

[Wydawnictwo Twój Styl, 2007]