Dodany: 14.10.2008 18:04|Autor:

Szalona proza znakomitego poety!

Wobec książki Jacka Podsiadły nie sposób użyć typowych definicji gatunkowych. Lepiej porównać ją do pizzy. Na drożdżach brawurowego języka, w wysokiej temperaturze wyobraźni upiekł ją doświadczony kucharz. Do tego dużo autobiograficznych składników: w redakcji sądzimy, że to pół na pół wersja hawaii z ananasem i brzoskwinią oraz marinara z oliwkami i tuńczykiem, należy ją więc spożywać co najmniej we dwoje, dzieląc się głośno wrażeniami.

Dowiemy się z książki Podsiadły, co spotkało piękną nimfomankę Angelikę, pirata Rescatora i pająka Jelitko, na czym mógłby polegać eksperymentalny program PKP „Pasażerowie podróżnym - podróżni pasażerom” lub jak obozować na trawniku przed krematorium. Czy można resocjalizować moherowe berety? Co warto ukryć w czasie powszechnego spisu inwentarza martwego? Jak podróżować konno po Estonii? Zapraszamy do pizzy, kilkadziesiąt znakomitych kawałków wystarczy dla każdego. Smacznego!

Jacek Podsiadło (ur. w 1964 r.) jest poetą, prozaikiem i felietonistą, laureatem nagrody Kościelskich i nagrody Czesława Miłosza, trzykrotnie nominowanym do Nike. Wymienia się go wśród najwybitniejszych polskich poetów.

[Znak, 2008]

Użytkownik: ka.ja 23.07.2010 21:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Szalona proza znakomitego... | snoopy
Właśnie kupiłam. Zanim kupiłam, czytałam przy kawie, bo rzecz działa się w klimatyzowanym warszawskim Tarabuku, gdzie książkę można oswoić, zanim się ją zabierze do domu. Czytałam i śmiałam się w głos! Już spis treści mnie rozbawił, a im głębiej w treść, tym prędzej, barwniej i dowcipniej. Teraz wreszcie mogę zanurzyć się w wariacką narrację.
Co powiem, kiedy skończę?