Dodany: 03.12.2004 11:01|Autor: groch

Weź życie w swoje ręce i osiągnij sukces.

Przychodzi taka chwila w życiu każdego z nas, że zaczynamy zastanawiać się, czego właściwie dokonaliśmy i co jeszcze możemy osiągnąć. Patrzymy z podziwem na tzw. ludzi sukcesu i... czasami im zazdrościmy. Zastanawiamy się, jak oni to zrobili? Może mają coś, czego my nie posiadamy? A potem myślimy, że ci ludzie zapewne mieli pieniądze albo "wejścia", albo zwyczajne szczęście...

Brian Tracy dowodzi, że nic bardziej mylnego. Dowiódł przecież tego swoim życiem. Odkrył, zdaje się, prawa, które każdego mogą doprowadzić do sukcesu, jakikolwiek by on był. Bo sukces to przecież nie tylko pieniądze czy sława. To także zadowolenie ze swojego życia, miłość, stosunki i relacje międzyludzkie, rozwój duchowy.

Sam pochodzi z biednej rodziny. Do wszystkiego doszedł sam, używając metod opisanych w tej książce. Teraz jest jednym z największych światowych autotytetów w dziedzinie zarządzania i rozwoju zawodowego, twórcą programów treningowych, multimedialnych systemów szkoleniowych z zakresu doskonalenia osobowości, sprzedaży, zarządzania i planowania strategicznego. Także polskie firmy, jak Polskie Książki Telefoniczne, Zepter International Polska i wiele innych, korzystały z profesjonalnego systemu szkoleniowego "Psychologia osiągnięć".

Cóż jest takiego w tej książce? Można nazwać ją poradnikiem albo przejrzyście opracowanym systemem szkoleniowym "krok po kroku". Mówi jasno o tym, co jest tak naprawdę ważne w życiu każdego człowieka. Co stawia na pierwszym miejscu? Nie pieniądze czy władzę, ale... spokój ducha, który jest najwyższą ludzką wartością i prawdziwą miarą sukcesu. Reszta świata jest mało warta bez spokoju ducha. Na dalszych pozycjach stoją zdrowie i energia, niezależność finansowa, udane związki, samopoznanie i samoświadomość, samorealizacja, cele i ideały i jeszcze kilka innych rzeczy. Wyjaśnia i uświadamia też podstawowe prawa rządzące naszym życiem, jasno mówi o tym, jak sprawić, by nasze ideały zaczęły funkcjonować - i tu zaczyna się właściwe szkolenie.

Przyzam szczerze, trudno jest przez to przebrnąć, a jeszcze trudniej - zastosować w praktyce. Wymaga to niejako przemodelowania swojej osobowości, może dojrzałości czy gotowości do podjęcia wyzwania? Trzeba odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, oko w oko stanąć z własnymi słabościami - a to nie jest łatwe. Nasze własne myślenie, zachowania, sądy są tak głęboko w nas zakorzenione i tak oporne na zmiany... Nic dziwnego, skoro programowani byliśmy od dziecka. A jednak warto. Warto uczynić z naszego życia wspaniałą, harmonijną orkiestrę, a w tym może pomóc ta właśnie książka.

Warto po nią sięgać, gdy życie wydaje się nie mieć sensu, gdy chcemy coś w sobie zmienić i nie wiemy jak. Doda nam siły, podniesie poczucie własnej wartości, pokaże, nad czym musimy popracować, aby czuć się po prostu szczęśliwym.

Użytkownik: Agis 04.04.2006 21:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Przychodzi taka chwila w ... | groch
Przyznam, że książkę przeczytałam dość nieuważnie, bo większość spraw poruszanych przez autora była mi już znana. Wartości, strategia osiągania celu, porozumiewanie się. Ale za jedną rzecz będę ceniła tę książkę. Za to, że daje nie nadzieję, a wręcz pewność, że to do czego dążymy w życiu jest w zasięgu naszej ręki. :-)