Dodany: 15.03.2009 23:06|Autor:

Wkrótce po emisji niedługiego programu w TVP 1, w grudniu 2004 roku, traktującego o problemach naszego Hospicjum, usłyszałem w telefonie głos spokojnego i bardzo konkretnego człowieka, który zaproponował pomoc i regularną współpracę. Robert to rzadki okaz pasjonata swojej profesji. Otacza się pracowitymi i wrażliwymi ludźmi z zasadami. Cenię go również za szczerość. Ta książka jest szczera do bólu.

Piotr Krzysztof Stengert, lekarz, filozof, społecznik współzałożyciel Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Kogo poszukują pracodawcy, klienci w dzisiejszych czasach? W tzw. "kroolowskiej epoce przerwanej ciągłości"? Moim zdaniem - my pracodawcy - szukamy lateralnych psychologów: w zarządzaniu ludźmi, projektami, w negocjacjach, podczas prezentacji i wystąpień, przy rozwiązywaniu problemów. Może i czytelnik chce zostać miłośnikiem albo mistrzem takiej psychologii? Cóż, Krool jest w wielu organizacjach przepisywany na receptę. Książka ma więc szansę stać się czymś w rodzaju medykamentu lub "balsamu dla duszy"...

Andrzej Krzemiński, prezes zarządu, Europejski Fundusz Leasingowy SA

Robert należy do nielicznego grona autorów-ekspertów, którzy "doktrynę przywództwa" przekładają na doskonały język praktyki, nie zapominając o jej ponadczasowych funkcjach i wartościach. Według mnie, działania i publikacje Kroola, których krytycznym fanem jestem od lat, w niedługim czasie doprowadzą "przywództwo" do odrębnej dyscypliny naukowej.

dr Dariusz Woźnicki, Uniwersytet Opolski, członek Komisji Heraldycznej przy MSWiA

Kiedy czytałem książkę Roberta Kroola, przypomniał mi się film "Cztery wesela i pogrzeb" i poczułem niezwykłą potrzebę zmiany jej tytułu. Moje pierwsze skojarzenie to: "Cztery pogrzeby Kroola...". I, oczywiście: "...wesele". Jej lektura zajęła mi dwie pełne noce, jak dobre wesele, które pamięta się długo. Zgodnie z zaleceniem autora, wypiłem też za wolność. Polecam!

Maciej Wilk, Maciej Wilk Production, współwłaściciel i dyrektor Teatru Bajka w Warszawie

[Wydawnictwo Studio EMKA, 2007]