Dodany: 26.03.2009 23:35|Autor:

Książka: Dzikuska
Shakar Alex
Notę wprowadził(a): asia.zn

Ursula Van Urden, niespełniona malarka, przyjeżdża do Middle City na wieść o załamaniu nerwowym swojej siostry, Ivy. Zatrudnia się w firmie marketingowej w charakterze łowcy nowych trendów i wkracza w świat manipulacji ludźmi, ich emocjami i potrzebami. Zafascynowana napotkaną w parku miejską dzikuską, postanawia wykorzystać jej wizerunek do wykreowania mody na dzikość.

"Dzikuska" Alexa Shakara to podróż do świata, w którym ludzie kryją swoje prawdziwe oblicze za fasadą wystudiowanych zachowań, stroju i osobliwych teorii, i w którym każdy towar zaspokaja jakąś ludzką tęsknotę. W tym świecie, opanowanym przez specjalistów od socjotechniki, nic nie jest tak łatwe, jak się wydaje.

[Muza SA, Warszawa 2003]

Użytkownik: Magdalena 18.06.2010 19:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Ursula Van Urden, niespeł... | asia.zn
Zaciekawiła mnie ta książka, notka z tyłu okładki intrygowała. Niestety, całość rozczarowuje, nudnawe opisy, które niczego nie wnoszą, papierowe postaci, mizerna akcja. Zdecydowanie odradzam. Podczas czytania ciągle miałam wrażenia, że jeszcze kilka stron i wszystko się rozkręci, akcja potoczy się wartko, bohaterowie przestaną się snuć bez sensu z kąta w kąt i nabiorą rumieńców, a opisy zostaną ograniczone do niezbędnego minimum. A tu niestety, im dalej , tym nudniej. Nie wiem, może nie zrozumiałam przekazu tej książki, motywów postępowania bohaterów, ale według mnie, to wszystko było jakieś takie sztuczne, przejaskrawione i nieprawdziwe. A zakończenie to już kompletnie rozczarowuje
i "kładzie na łopatki" czytelnika, który po wielu trudach dobrnie do ostatniej strony. Nie polecam, nawet na bardzo ponure wieczory :)