Dodany: 02.04.2014 11:10|Autor: gosiaa6

Ciche bohaterki gwiezdnych podbojów

Wyprawa w kosmos – wciąż towarzyszą jej duże emocje. Wobec tak wielkiej przestrzeni człowiek wydaje się istotą kompletnie malutką i bezradną. I choć mamy już większe pojęcie o tym, co znajduje się poza naszą planetą, ciągle boimy się tego nieodkrytego obszaru. Trudno zatem wyobrazić sobie, co czuły kobiety, których mężowie wylatywali w kosmos jako pierwsi albo jedni z pierwszych ludzi na Ziemi. Kiedy wszystkie oczy skierowane były ku górze, wzrok całego świata podążał za kilkoma śmiałkami, którzy zdecydowali się naruszyć tę niewidzialną granicę, na Ziemi pozostawali inni bohaterowie, równie odważni, dzielni i silni – żony astronautów. Z czym musiały się mierzyć? Jak udawało im się zachować spokój, kiedy buzowały mocje? Jak radziły sobie z samotnością? Warto przeczytać.

Książka ma wiele zalet. Porusza zagadnienia feministyczne, wiernie odwzorowuje realia tamtych czasów, przybliża nam ważny kawałek historii, ale przede wszystkim jest dobrze i ciekawie opowiedzianą historią niezwykłych kobiet – cichych bohaterek wypraw w kosmos.