Dodany: 23.04.2009 19:24|Autor: izkabellla

"Harry Potter i Instygnia Śmierci"

Harry Potter zginie albo będzie razem z Hermioną... Nie, to na pewno umrze Ginny. Harry ledwo ujdzie z życiem. Voldemort nie zostanie pokonany?

Odnośnie do siódmej części krąży wiele różnych plotek. Roznoszą je ci, którzy jeszcze nie czytali ostatniego tomu sagi o Harrym Potterze. Nie odniosę się do żadnego z przedstawionych wyżej przypuszczeń, aby wam nie psuć radości czytania. Może przedstawię jedynie opinię o tej książce i streszczę to, co już wynika z kontekstu szóstego tomu.

Zatem: Harry jest zmuszony podjąć samodzielne działania w celu odnalezienia horkruksów i pomszczenia śmierci bliskich mu osób. Bohater jest świadomy, że teraz bardziej niż kiedykolwiek musi narazić swoje życie. Zdaje sobie sprawę, że w jego rękach leżą losy całego świata magicznego. Musi wykorzystać cały swój spryt, intelekt i doświadczenia z poprzednich lat, aby stawić czoło siłom zła. Powiem tyle, że Harry jednak nie będzie sam. Wraz z nim swe życie będą narażać Ron, Hermiona, członkowie Gwardii Dumbledore'a i Zakonu Feniksa. Zdradzę wam, że wiele osób zginie oraz wyjaśnią się wszystkie mroczne tajemnice Snape'a.

Ostatnia część "Harry'ego" obfituje w tajemnice i wzruszenia, a także trzyma w napięciu. Zakończenie uznaję za trochę oklepane, ale chylę czoło przed autorką i jej dziełem.