Dodany: 07.05.2004 21:35|Autor: dida

[bez tytułu]

Kiedy sięgałam po "Sagę..." po raz pierwszy, byłam jej bardzo ciekawa. Miałam już jako takie pojęcie o treści, gdyż słyszałam recenzję mamy (która to kupiła kiedyś wszystkie tomy- dziękuję mamusiu!!! ). Baaardzo mnie to wciągnęło!!! W ogóle jestem nałogową czytelniczką, ale "Sagę" po prostu połykam!!!

Zafascynowało mnie wiele postaci, ale najbardziej polubiłam Heikego, Villemo i, jak chyba wszyscy, Sol. Nie znam jeszcze wszystkich postaci, gdyż czytam dopiero 29 tom, ale obiecuję, że braki szybko nadrobię!!!

Chyba żadna książka nie zostawiła we mnie takiego śladu, jak właśnie Saga Margit Sandemo. Świat jest teraz dla mnie nie tylko materią, ale również przeżyciami duchowymi i... magią. Polubiłam też kulturę skandynawską, o której słyszę często nienajlepsze opinie. I stałam się bardziej wrażliwa! Po przeczytaniu o śmierci Heikego przez tydzień byłam w żałobie!!!

Polecam tę powieść naprawdę wszystkim, a zwłaszcza nastolatkom. Naprawdę, można zmienić na lepsze nie tylko swój stosunek do świata, ale też samego siebie!!!