Dodany: 14.07.2014 23:36|Autor: knigi_carewny

Pies darem nieba

"Anielskie ogony" to zbiór autentycznych historii ludzi i psów, zebranych przez Joan Anderson, autorkę książek o aniołach. Te poruszające, osobiste historie ukazują nie tylko przyjaźń, ale również duchową więź ludzi z psami. Opowiadają o psach przyjaciołach, obrońcach, ratujących nas często w trudnych sytuacjach. Czytając, wielokrotnie zadamy sobie pytanie: "Czy pies może być aniołem w zwierzęcej postaci?"[1].

Książka zarówno dla miłośników psów, jak i osób, które swojego przyjaciela psa z różnych powodów utraciły. Pozwala wierzyć, iż to wielkie przywiązanie człowieka i psa nigdy nie zginie.

"Słyszałam, że psy są niezwykle wyczulone na uczucia ludzi i rzadko narzekają. Żyją chwilą, nie martwią się o przyszłość. Nigdy by nie pomyślały, żeby nas osądzać, nie są wyrachowane ani mściwe, nie szukają dziury w całym. Za to są niezwykle oddane. Gdyby psy były jak ludzie, to w końcu przestałyby w nas wierzyć. Ale one nigdy nie przestają. Jeśli mogłyby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak bardzo nas kochają, pewnie powiedziałyby: »bo tak...«"[2].

[1] Joan Wester Anderson,"Anielskie ogony", przeł. Maciej Piątek, wyd. WAM, 2013, s. 115.
[2] Tamże, str. 8.