Dodany: 23.12.2004 11:26|Autor: bogna

Zło fascynuje ludzi?

Kate Sinclair ma 47 lat, prowadzi prywatną praktykę psychoterapeuty, ma swój własny gabinet. Jej mąż, Larry, jest budowniczym, są już 24 lata po ślubie. Mają dwie córki: siedemnastoletnią Sarę i czternastoletnią Michelle. Kate opiekuje się też matką, która ma 75 lat i jest rezydentką Domu Pogodnej Jesieni, ośrodka dla niezależnych seniorów, nie wymagających specjalnej opieki. Utrzymuje też rodzinne więzi z Jo Lynn, przyrodnią siostrą, młodszą od niej o 10 lat.

Akcja powieści rozpoczyna się w momencie, kiedy podczas spotkania przy kawie Jo Lynn ogląda gazetę, patrzy na zdjęcie przystojnego mężczyzny i mówi do Kate, "jest śliczny... wyjdę za niego za mąż". Nie byłoby w tym nic dziwnego, ot, takie żarty, gdyby nie fakt, że zdjęcie to przedstawia Colina Friendly'ego, oskarżonego o brutalne zamordowanie 13 kobiet, i że Jo Lynn mówi to całkiem poważnie.

Jak decyzje i postępowanie Jo wpłyną na rodzinę Kate? Czy Sara i Michelle, wychowywane w tej samej rodzinie, mogą byc tak różne? Jak Kate i Lo poradzą sobie z matką, u której zaczynają się objawy choroby Alzheimera?

Wnikliwa obserwacja psychologiczna i pokazanie, jak bardzo zło fascynuje ludzi, jakie emocje wyzwala, sprawia, że powieść trzyma w napięciu i czytając, cały czas szybko chciałam się dowiedzieć, co dalej, jak to się skończy?

Polecam!!!