Dodany: 20.09.2014 13:02|Autor:

Książka: Moralny nieład
Atwood Margaret
Notę wprowadził(a): Asia.

Jedna kobieta o wielu twarzach, wspomnieniach i doświadczeniach zastanawia się nad swoją tożsamością, nad tym, jak codzienne wybory kształtują jej osobowość i zmieniają bieg jej własnego świata.

Nell żyje życiem każdego z nas. Jak my codziennie roztrząsa banalne na pozór kwestie, które tak naprawdę dotykają istoty człowieczeństwa. Każde z tych opowiadań składających się na quasi-powieść pokazuje inna scenę z życia bohaterki: dojrzewającego dziecka, zakochanej dziewczyny, niepewnej swojej sytuacji kochanki, starszej pani u boku męża.

"Moralny nieład" jest nietypową, przewrotną autobiografią Margaret Atwood, nie jednej z najwybitniejszych pisarek, ale poszukującej własnej tożsamości zwyczajnej kobiety, dla której codzienne życie to zmaganie się z podstawowymi kwestiami moralnymi.

"Te opowiadania nie są sentymentalne, właściwie są zaprzeczeniem sentymentalizmu, a najmroczniejsze z nich są zarazem najzabawniejsze".
"The Guardian"

Margaret Atwood (ur. w 1939 roku w Ottawie) jest jedną z najwybitniejszych współczesnych pisarek kanadyjskich. Wielokrotnie honorowana prestiżowymi nagrodami, napisała ponad trzydzieści książek, w tym powieści, zbiory poetyckie i teksty eseistyczne. Utwory Margaret Atwood przełożono na ponad trzydzieści języków. Autorka mieszka obecnie w Toronto.

[Znak, 2008]