Dodany: 22.12.2014 23:38|Autor: klaudiunia14

Czytatnik: Mój słoiczek ;)

Reading challenge 2015

Wyzwanie znalazłam, na Pinterest (LINK: http://www.pinterest.com/pin/498773727456751883/ ). Będę aktualizować na bieżąco. Jeżeli, ktoś również je robi byłoby mi miło jeżeli podlinkujecie swoje czytatki, lub skomentujecie, może ukradnę jakieś pomysły :p Ja dodam własną kategorię nr. 52, jeżeli ktoś będzie ją robił, to proszę napiszcie mi jaką książkę będziecie czytać :*
Jeżeli ktoś wymyślił jakieś nietypowe kategorie to również proszę o propozycję :)

1. Książka, która ma ponad 500 stron. Popioły (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy))
2. Klasyczny romans.
3. Książka na podstawie której nakręcono film. Wichrowe Wzgórza (Brontë Emily Jane (pseud. Bell Ellis))
4. Książka opublikowana w bieżącym roku.
5. Książka z cyfrą w tytule. Trzeci klucz (Nesbø Jo)
6. Książka napisana przez kogoś przed trzydziestką. Wierna (Roth Veronica)
7. Książka, której bohaterami nie są ludzie.
8. Zabawna książka.
9. Książka której autorką jest kobieta.
10. Kryminał lub thriller. Przeznaczenie (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary))
11. Książka, której tytułem jest jedno słowo. Wędrówki (Crnjanski Miloš)
12. Zbiór opowiadań. Opowiadania o bracie Piotrze; Rozmowa z Goyą (Andrić Ivo)
13. Książka, której akcja ma miejsce w innym kraju. Komu bije dzwon (Hemingway Ernest)
14. Reportaż. Angole (Winnicka Ewa)
15. Książka popularnego autora.
16. Książka lubianego przez Ciebie autora, której jeszcze nie czytałeś/aś. Karaibska tajemnica (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary))
17. Książka polecona Ci przez przyjaciela. Pentagram (Nesbø Jo)
18. Książka, która zdobyła Nagrodę Pulitzera.
19. Książka oparta na faktach.
20. Książka znajdująca się na dnie twojej listy do przeczytania.
21. Książka, którą kocha twoja mama.
22. Książka, która Cię przeraża.
23. Książka napisana ponad 100 lat temu. Pop Cyryl i pop Spirydion (Sremac Stevan)
24. Książka wybrana za względu na okładkę. Pory roku (Czchartiszwili Grigorij (pseud. Akunin Boris (Akunin Borys), Borisowa Anna, Brusnikin Anatolij))
25. Książka, której nie przeczytałeś/aś w szkole.
26. Pamiętnik. Pielgrzymka Arsenijego Njegovana: Portret (Pekić Borislav)
27. Książka przeczytana w jeden dzień. Tajemnicza historia w Styles (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary))
28. Książka z antonimami w tytule. Listy starego diabła do młodego (Lewis Clive Staples)
29. Książka, której akcja dzieje się w miejscu, które chciał(a)byś odwiedzić. Most na Drinie (Andrić Ivo)
30. Książka wydana w roku, kiedy się urodziłeś.
31. Książka ze złymi recenzjami.
32. Trylogia.
33. Książka z dzieciństwa. Mary Poppins (Travers Pamela L.)
34. Książka z trójkątem miłosnym. Berenika (Racine Jean Baptiste)
35. Książka, której akcja rozgrywa się w przyszłości.
36. Książka, której akcja rozgrywa się w liceum.
37. Książka z kolorem w tytule. Czerwone Gardło (Nesbø Jo)
38. Książka, która skłoniła Cię do płaczu.
39. Książka, w której występuje magia.
40. Powieść graficzna. Fun Home: Tragikomiks rodzinny (Bechdel Alison)
41. Książka autora, którego książek nigdy nie czytałeś/aś. Andromacha (Racine Jean Baptiste)
42. Książka, która jest twoja, ale nigdy jej nie czytałeś/aś. Derwisz i śmierć (Selimović Meša)
43. Książka, której akcja dzieje się w twoim rodzinnym mieście.
44. Książka, która jest tłumaczona z innego języka.Świat lodu i ognia: Nieznana historia Westeros oraz Gry o tron (Martin George R. R., García Elio M., Antonsson Linda)
45. Książka, której akcja dzieje się w Boże Narodzenie.
46. Książka autora o takich samych inicjałach jak twoje. Z miłości do prawdy (Pjankowa Karina)
47. Dramat. Fedra (Racine Jean Baptiste)
49. Książka zakazana.
50. Książka oparta na serialu, lub taka na której oparto serial.
51. Książka, którą zacząłeś/aś, a nie skończyłeś/aś. Ogniem i mieczem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) (nie spełnia w pełni tego kryterium, bo po prost wróciłam do niej po dłuższej przerwie, ale i tak jest najbliższa jego spełnienia, gdyż zawsze dokańczam każdą książkę, którą zacznę, nie ważne jak okropna by dla mnie nie była :>)

52. Książka napisana przez autora z Bałkanów, lub taka, której akcja dzieje się na Bałkanach. Nieczysta krew (Stanković Borisav)
53. Książka, której akcja odbywa się na Śląsku. Drach (Twardoch Szczepan)
54. Książka z miastem w tytule. Na plebanii w Haworth (Przedpełska-Trzeciakowska Anna)
55. Powieść epistolarna.

Użytkownik: Aquilla 22.12.2014 23:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Wyzwanie znalazłam, na Pi... | klaudiunia14
Parę osób robi tu listy. Ja do swojej dorzuciłam parę pozycji, zaczęłam już teraz, no i robię wyzwanie podwójne - książkowo-filmowe

Orle wyzwanie 2015