Dodany: 23.12.2014 18:44|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Lista bestsellerów empik.com

Na polskim rynku niewiele się dzieje. Brak spektakularnych premier powoduje, że na czele pozostaje "zabawka" książkowa, czyli „Zniszcz ten dziennik". Do góry pnie się „Love, Rosie”.

1.  „Zniszcz ten dziennik”  (Keri Smith) - bez zmian

Ale zaskoczenie... po raz kolejny na czele listy książkowych przebojów znajduje się wyrób książkopodobny. I nie specjalnie widać propozycje, które mogłyby mu zagrozić.

2. „Love, Rosie”  (Cecelia Ahern) - awans o 4 miejsca

Ta romantyczna książka o przyjaźni i miłości jest dostępna na polskim rynku już od 2006 roku. Obecną reedycję, awans na wysokie miejsce listy przebojów i nowy tytuł (wcześniej znaliśmy ją jako "Na końcu tęczy") zawdzięczamy premierze kinowego filmu.

3.  „Michael Jordan. Życie”  (Roland Lazenby) - bez zmian

Jedna z lepszych biografii sportowców. Warto po nią sięgnąć by dowiedzieć się więcej o życiu jednego z najlepszych koszykarzy wszystkich czasów - Michaela Jordana.

4. „Ameryka po kaWałku” (Marek Wałkuski) - bez zmian

USA oczami dziennikarza - Marka Wałkuskiego. Inne, ciekawe spojrzenie na życie Amerykanów pochłoniętych swoimi zwykłymi, codziennymi obowiązkami.

5. „Świat lodu i ognia” (George R.R. Martin) - awans o 4 miejsca

Coś dla miłośników superprzeboju "Gra o tron". Autor przedstawia nam bliżej wszystkie wydarzenia, które doprowadziły do historii którą znamy z kolejnych tomów "Pieśni lodu i ognia".

6. „Dymna” (Elżbieta Baniewicz) - powrót na listę

7. „Gotuj sprytnie jak Jamie” (Jamie Oliver) - awans o 4 miejsca

8. Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”  (Dariusz Kortko, Judyta Watoła) - spadek o 6 miejsc

9. „Obywatel Stuhr” (Ewa Winnicka, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr) - awans o 3 miejsca

10. „Księgi Jakubowe” (Olga Tokarczuk) - spadek o 3 miejsca

Oprac. PD