Dodany: 07.08.2009 21:07|Autor:

Czy współczesna technika może wyjaśnić nierozwiązane dotąd sekrety zapomnianych cywilizacji?

Czy legendarne królestwo Saby istniało naprawdę, na co wskazują najnowsze wykopaliska w Jordanii? Kim byli budowniczowie megalitów Anglii i Bretanii? Czy podwodna piramida u brzegów Japonii to pozostałości stolicy pradawnej cywilizacji? Co zawierają zaszyfrowane teksty z Harappy w dolinie Indusu? Kto całe wieki przed rozkwitem antycznej Grecji wzniósł korsykańskie menhiry - ogromne posągi z ludzką twarzą?

Monumentalne kamienne budowle, nieznane ludy, zaginione królestwa i święte symbole - wiele tajemnic przeszłości nie doczekało się rozwiązania. Państwo okrutnego despoty Gilgamesza nad Eufratem, gigantyczne piramidy w Chinach, owiane mroczną tajemnicą królestwo w europejskich Dolomitach, nieodczytane magiczne znaki z epoki kamienia wciąż pozostają enigmą.

Pasjonująca książka opisuje 36 wielkich zagadek prehistorii i wczesnej historii ludzkości. Dzięki supernowoczesnym metodom badawczym współczesna nauka przybliża nas krok po kroku do tajemnic dawnych kultur. A zarazem pozwala podać w wątpliwość ustalenia uchodzące dotychczas za pewnik

Felix R. Paturi, niemiecki badacz tajemnic przeszłości, jest autorem wielu popularnonaukowych książek z dziedziny fizyki, astronomii, historii i archeologii. Uczestniczył w licznych ekspedycjach archeologicznych w Europie, Afryce Północnej, Mezopotamii, Persji, Indiach i Meksyku.

[Wydawnictwo Amber, 2008]