Dodany: 03.01.2015 15:33|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Bestsellery New York Timesa - Literatura faktu

Na liście drobne zmiany. „Niezłomny” niezłomnie na pierwszym miejscu. Nowe wydanie książki już w księgarniach, a film, od wczoraj, już w kinach. Co wybieracie? ;)

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (literatura faktu)

1. Laura Hillenbrand - „Unbroken” („Niezłomny”)  - 184 tydzień na liście (bez zmian)

Historia Louisa Zamperiniego to świetny materiał na książkę, a wysokobudżetowy film w reżyserii Angeliny Jolie powinien jej pomóc w utrzymaniu się na pierwszym miejscu listy New York Times przez dłuższy czas.

2. Bill O'Reilly / Martin Dugard - „Killing Patton” - 13 tydzień na liście (bez zmian)

Czwarta książka z serii, opisującej kulisy śmierci sławnych ludzi (poprzednie ksiażki były o Kennedym, Lincolnie i Jezusie). Jej autor - Bill O'Reilly - to znany amerykański komentator polityczny, który doskonale orientuje się w zakulisowych rozgrywkach politycznych. Dwie książki z cyklu są już dostępne w naszym kraju.

3. Cheryl Strayed - „Wild” („Dzika droga”) - 92 tydzień na liście (bez zmian)

Historia wakacyjnej podróży autorki, która pokonała prawie 2000 km wzdłuż najbardziej znanego, amerykańskiego szlaku turystycznego Pacific Crest Trail.

4. George W. Bush - 41” - 6 tydzień na liście (bez zmian)

Bush Junior (prezydent USA numer 43), opowiada czytelnikowi o swoim ojcu (prezydent USA numer 41). Książka bardzo dobra, szczególnie biorąc pod uwagę "talent autora" (co oni by zrobili bez Ghostwriter'ów...)

5. Randall Munroe - What If?”  - 13 tydzień na liście (awans +2)

Naukowe, ale utrzymane w lekkim tonie odpowiedzi na mniej i bardziej sensowne pytania. Książka bazuje na internetowej witrynie autora - xkcd.com.

6. Amy Poehler - Yes Please” - 8 tydzień na liście (spadek -1)

7. Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFelice - American Sniper” („Cel Snajpera”)  - 44 tydzień na liście (awans +2)

8. Daniel James Brown - The Boys In The Boat”  - 31 tydzień na liście (spadek -2)

9. Brandon Stanton - „Humans Of New York”  - 9 tydzień na liście (spadek -1)

10. Atul Gawande - Being Mortal” - 11 tydzień na liście (bez zmian)

Oprac. PD

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 03.01.2015 19:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Na liście drobne zmiany.... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Mam nadzieję, że "What if?" będzie również w Polsce dostępne (Czarna Owca się do tego chyba przymierza). Od dawna śledzę https://what-if.xkcd.com/ i tę książkę z pewnością kupię.