Dodany: 04.01.2015 19:20|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Kalejdoskop 2014 - najciekawsze książki roku

Jesteśmy szczęściarzami. Ubiegły rok rozpieszczał nas pod względem ciekawych premier. Biografie, kryminały, reportaże, literatura piękna, proza polska i zagraniczna, nawet poezja... gdzie nie spojrzeć, tytułów wartych naszego czasu i uwagi mnóstwo. Głośne premiery (Czarne skrzydła, Wszystko, co lśni, Dyskretny bohater), znane nazwiska (Rowling Jedwabnik, Munro Odcienie miłości, G. R. R. Martin Rycerz Siedmiu Królestw, Stephen King Pan Mercedes, Przebudzenie), wyczekiwane kontynuacje (Labirynt Śniących Książek, Inicjały zbrodni czyli powrót Herculesa Poirota), krajowe pokusy (Władca liczb Krajewskiego, Gniew Miłoszewskiego, Drach Twardocha, Sońka Karpowicza, Księgi Jakubowe Tokarczuk), książki powiązane ze światem filmu (Miasto 44, Love, Rosie, Na skraju jutra) i pasjonujące biografie (Uparte serce, Beksińscy: Portret podwójny, Religa)

Zapomnijcie o zestawieniach typu top 10 - za dużo, za bogato. Tym razem proponujemy kalejdoskopowe wspomnienie najbardziej intrygujących tytułów roku 2014. Zbierając materiał do wyboru najciekawszych książek pod uwagę brane były ich oceny w serwisie, obecność w rankingach BiblioNETki i większych księgarń oraz uzyskane nagrody. Nie obyło się też bez subiektywnego spojrzenia na premiery minionego roku.

Okładki są podlinkowane do bazy BiblioNETki, kolejność, jak to w kalejdoskopie, przypadkowa. Uwaga, wasze listy książek do przeczytania mogą się nieco wydłużyć ;)

Jeśli zabrakło waszego ulubionego tytułu, który miał premierę (lub wznowienie) w ubiegłym roku, napiszcie o nim w komentarzu. W tym przypadku im więcej, tym lepiej ;)

Oprac. Sylwia_