Dodany: 05.01.2015 14:46|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

20 książkowych hitów na polskim rynku - lista bestsellerów empik.com

Przełom roku nie przyniósł "trzęsienia ziemi". Na szczycie wciąż „Zniszcz ten dziennik” (w lutym powinna dołączyć do niego „To nie jest książka”), a dalej odrobina ruchu. Największy skok - „Wałkowanie Ameryki” wróciło do "20-tki", zajmując od razu czwarte miejsce. To oczywiście zasluga najnowszej książki Wałkuskiemu „Ameryka po kaWałku” - spodobała się i czytelnicy chcą zobaczyć co było wcześniej. Do pierwszej piątki wróciły też „Księgi Jakubowe”.

1. „Zniszcz ten dziennik”  (Keri Smith) - bez zmian

Kolejny tydzień z "pseudoksiążką" na czele. Nawet jeżeli ten dziennik jest całkiem dobrym pomysłem, to na czele książkowych bestsellerów chcialibyśmy zobaczyć coś poważniejszego.

2.„Love, Rosie”  (Cecelia Ahern) - awans o 1 miejsce

Przyjaźń, miłość i dużo wzruszeń podczas lektury. Powieść pojawiła się na naszym rynku osiem lat temu (jako "Na końcu tęczy"), a swój powrót na szczyty list bestsellerów zawdzięcza premierze kinowego filmu.

3. „Ameryka po kaWałku”  (Marek Wałkuski) - awans o 5 miejsc

Ameryka oczami dziennikarza Polskiego Radia, który przedstawia historie i miejsca rzadko opisywane w przewodnikach turystycznych. Fajna lektura nie tylko dla miłośników USA.

4. „Wałkowanie Ameryki” (Marek Wałkuski) - awans spoza "20"

Na fali popularności "Ameryki po kaWałku", do pierwszej piątki powróciła poprzednia książka Wałkuskiego. Podobna tematyka i sposób prezentacji tematu, czyli spojrzenie na USA oczami korespondenta radiowego.

5. „Księgi Jakubowe”  (Olga Tokarczuk) - awans o 2 miejsca

Podole w II połowie XVIII wieku. ok 1752. Blisko tysiąc stron, mnóstwo wątków i bohaterów oraz ogromny rozmach. Warto sięgnąć po tą książkę, która doskonale odzwierciedla realia życia u progu epoki Oświecenia.

6. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”  (Mariusz Urbanek) - spadek o 1 miejsce

7. „Gwiazd naszych wina” (John Green) - awans o 7 miejsc

8. „Ślepnąc od świateł” (Jakub Żulczyk) - awans o 4 miejsca

9. „Success and Change”  (Mateusz Grzesiak) - awans o 1 miejsce

10. „Pokolenie IKEA" (Piotr C) - awans o 8 miejsc

11. Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”  (Dariusz Kortko, Judyta Watoła) - awans spoza "20"

12. „Kuchnia Fit” (Konrad Gaca) - awans spoza "20"

13. Trylogia: „Niezgodna” (Veronica Roth) - awans spoza "20"

14. Więzień labiryntu”. Tom 2. „Próby ognia” (James Dashner) - spadek o 1 miejsce

15. „Wyspa na prerii”  (Wojciech Cejrowski) - spadek o 11 miejsc

16. „Pełna moc możliwości” (Jacek Walkiewicz) - awans spoza "20"

17. „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” (oprac. zbiorowe) - awans spoza "20"

18. Więzień labiryntu”. Tom 3. „Lek na śmierć” (James Dashner) - awans spoza "20"

19. „Niezłomny” (Laura Hillenbrand) - awans spoza "20'

20. „Michael Jordan. Życie”  (Roland Lazenby) - spadek o 11 miejsc

UWAGA: lista nie obejmuje pakietów książkowych oraz przedsprzedaży.

Oprac. PD