Dodany: 09.01.2015 15:57|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Bestsellery New York Timesa - Literatura faktu

Kolejny tydzień bez dużych zmian. Pierwsza trójka to książki znajdujące się na liście ponad pół roku, korzystające ze wzrostu popularności związanego z ich ekranizacjami

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (literatura faktu)

1. Laura Hillenbrand - „Unbroken” („Niezłomny”)  - 185 tydzień na liście (bez zmian)

Louisa Zamperini - olimpijczyk, lotnik, więzień... Historia jego życia okazała się świetnym materiałem na przebojową książkę i wysokobudżetowy film w reżyserii Angeliny Jolie.

2. Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFelice - American Sniper” („Cel Snajpera”) - 45 tydzień na liście (awans +5)

Wspomnienia snajpera formacji Navy SEAL. Książka nie jest nowa, ale bazujący na niej film przyczynił się do wzrostu jej popularności. Zainteresowanie tytułem napędza fakt, że autor wspomnień został zastrzelony w 2013 roku przez żołnierza cierpiącego na stres pourazowy.

3. Cheryl Strayed - „Wild” („Dzika droga”)  - 93 tydzień na liście (bez zmian)

Relacja z podróży autorki wzdłuż najbardziej znanego, amerykańskiego szlaku turystycznego Pacific Crest Trail. Cheryl Strayed pokonała w ciągu wakacji drogę liczącą ok. 1800 km i postanowiła podzielić się swoimi przeżyciami z tej wyprawy.

4. Bill O'Reilly, Martin Dugard - „Killing Patton”  - 14 tydzień na liście (spadek -2)

Czwarta książka z cyklu, przedstawiającego kulisy śmierci znanych ludzi (autor pisał już o Kennedym, Lincolnie i Jezusie). Bill O'Reilly jest znanym komentatorem politycznym i doskonale orientuje się w skomplikowanym świecie rozgrywek politycznych.

5. Amy Poehler - Yes Please” - 9 tydzień na liście (awans +1)

Żartobliwe historyjki i humorystyczne porady przygotowane przez Amy Poehler - popularną w USA aktorkę i komika.

6. George W. Bush - 41” - 7 tydzień na liście (spadek -2)

7. Daniel James Brown - The Boys In The Boat” - 32 tydzień na liście (awans +1)

8. Randall Munroe - What If?” - 14 tydzień na liście (spadek -3)

9. Lena Dunham -  Not That Kind Of Girl - 13 tydzień na liście (awans +5)

10. Atul Gawande - Being Mortal”  - 12 tydzień na liście (bez zmian)

11. Andy Cohen -  The Andy Cohen Diaries - 7 tydzień na liście (bez zmian)

12. Brandon Stanton - „Humans Of New York” - 10 tydzień na liście (spadek -3)

13. Walter Isaacson -  The Innovators - 9 tydzień na liście (awans +2)

14. Héctor Tobar -  Deep Down Dark - 2 tydzień na liście (awans spoza "15-tki")

15. Cary Elwes, Joe Layden -  As You Wish - 4 tydzień na liście (spadek -3)

Oprac. PD

Zdj. - kadr z filmu  „Amerykański snajper".