Dodany: 10.01.2015 00:05|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Nie tylko książki: Filmowe premiery tygodnia

Mimo nowego roku nie widać oszałamiających premier kinowych. Na ekranach pojawią się sprawdzone nazwiska i ulubione serie.

Na pierwszy ogień idzie wysokobudżetowe widowisko spod znaku kina sandałowego „Exodus: Bogowie i Królowie”. Ridley Scott do spółki z ekranowym Batmanem – czyli Christianem Balem, zabierają nas do starożytnego Egiptu, aby ponownie ukazać dzieje Mojżesza. Czy będzie to iście wizjonerska wyprawa ? Przekonamy się podczas seansu.

Liam Neeson nie traci rezonu i ani myśli zwalniać tempa, do kin wchodzi „Uprowadzona 3”, czyli kolejna odsłona dochodowej serii. Aktor ponownie bryluje w kinie sensacyjnym, tym razem musi zawalczyć o swoje dobre imię, które zostało zszargane przez terrorystów nieustanie czyhających na życie jego bliskich.

Podczas Festiwalu w Gdyni krytycy uznali najlepszym filmem dramat Waldemara Krzystka. W obrazie traktującym o seryjnym mordercy zobaczymy między innymi Adama Woronowicza oraz Tomasza Kota.

„Foxcatcher” może się pochwalić trzema nominacjami do Złotych Globów. W obsadzie same znane nazwiska - Steve Carell, Channing Tatum oraz Mark Ruffalo, co gwarantuje emocjonujący dramat biograficzny, skupiający się na osobie milionera Johna du Ponta.

Z kolei „Między nami dobrze jest" przybliża losy trzech kobiet na przestrzeni wielu lat, żyjących w skrajnie ciężkich warunkach. W jednej z ról niekwestionowana dama polskiego kina - Danuta Szaflarska.

Zapraszam do kin!

Marcin Andrys