Dodany: 14.01.2015 12:07|Autor:

Książka: Córki marionetek
Ernestam Maria
Notę wprowadził(a): parilicium

Pewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa.

Trzydzieści lat później Mariana nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina Amnona Goldsteina, który bardzo szybko zyskuje zaufanie mieszkańców szwedzkiego miasteczka. Amnon ma w planach odrestaurować starą piekarnię, ale także wyjaśnić pewien sekret z przeszłości.

Przybycie do miasteczka nieznajomego otworzy całkiem nowy rozdział w życiu Mariany, która będzie zmuszona skonfrontować się z nigdy niewyjaśnioną tragedią. Obecność Goldsteina wywoła lawinę nieprzewidywalnych i tajemniczych zdarzeń, a mieszkańcy miasteczka nagle odważą się robić rzeczy, o których przedtem nawet nie śnili.

[Czwarta Strona, 2015]

Użytkownik: reniferze 05.09.2016 12:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnego letniego popołudn... | parilicium
Miałam duży problem z ocenieniem tej książki. Z jednej strony jest pełna bolesnych wydarzeń, z drugiej strony płynie tak łagodnie, że kolejne zwroty akcji przechodzą wręcz niepostrzeżenie. Trochę za mało tu emocji, choć pozornie aż buzują. Można prześlizgnąć się po powierzchni, nic nie czując.