Dodany: 14.01.2015 14:09|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Patronat BiblioNETki: „Kroniki Wardstone" t. 1 i 2

Thomas Ward, siódmy syn siódmego syna, zostaje oddany do terminu u miejscowego stracharza. Praca jest ciężka, mistrz surowy, tak więc wielu wcześniejszych uczniów nie podołało trudom nauki.
Thomas musi się nauczyć przepędzać duchy, poskramiać czarownice i więzić boginy. Kiedy jednak niechcący uwalnia Mateczkę Malkin, najgorszą wiedźmę w Hrabstwie, zaczyna się koszmar...

„- Stracharz szkolił wielu, lecz tylko nieliczni ukończyli naukę - rzekła mama. - A z nich żaden mu nie dorównuje. Są niegodni, słabi, tchórzliwi. Wędrują pokręconą ścieżką, przyjmując pieniądze i niewiele dając w zamian. Zostałeś tylko ty, synu. Ty jesteś ostatnią nadzieją. ktoś musi to robić. Ktoś musi stawić czoło ciemności. I tylko ty możesz tego dokonać”*.

Znacie stracharza i jego ucznia? Dziś premierę ma nowe wydanie dwóch pierwszych tomów słynnego cyklu „Kroniki Wardstone" (Wydawnictwo Jaguar). A już 23 stycznia premiera filmu „Siódmy syn" opartego (luźno) na fabule „Zemsty czarownicy".

Jeśli jeszcze tego cyklu nie znacie, to zachęcamy. To naprawdę świetne książki. Obie objęliśmy patronatem BiblioNETki. Bo warto!

* Cytaty pochodzą z materiałów prasowych wydawcy.

Oprac. Sylwia