Dodany: 19.01.2015 00:00|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Space opera „The Expanse” na podstawie „Przebudzenia Lewiatana”

Rusza promocja wielkiej space opery „The Expanse” opartej na książce „Przebudzenie Lewiatana”.

Serial jakiś czas temu zamówiła stacja Syfy, chcąca w ten sposób zaprezentować w pełni swoją strategię tworzenia ambitnych produkcji najwyższej jakości. Dziś już wiadomo, że „The Expanse” ma największy budżet w historii wszystkich produkcji stacji, a premiera pierwszego, 10-odcinkowego sezonu serialu odbędzie się w 2015 roku.

Scenarzystami serialu są nominowani do Oscara Mark Fergus i Hawk Otsby, znani z filmów „Ludzkie dzieci” i „Iron Man”. Za kamerą dwóch odcinków stanął Terry McDonough, znany z „Breaking Bad”.

W sieci został udostępniony właśnie pierwszy zwiastun produkcji:

„Akcja "The Expanse" rozgrywa się w oddalonej o 200 lat przyszłości. Głównymi bohaterami są detektyw Miller (Thomas Jane) oraz kapitan statku kosmicznego (Steven Strait). Drogi mężczyzn przecinają się, gdy rozpoczynają oni poszukiwania pewnej dziewczyny. Trop prowadzi ich przez cały Układ Słoneczny. Wygląda na to, że natrafili na potężny spisek”.

„The Expanse” oparty jest na cyklu książek Jamesa S.A. Coreya. Pod tym pseudonimem współpracują ze sobą Daniel Abraham oraz Ty Franck, pracujący jako asystent George’a R.R. Martina, który chwalił książkę duetu:

„»Przebudzenie Lewiatana« jest wielką powieścią pełną godnych kina kosmicznych bitew, walki wręcz i kilku historii miłosnych - Przystępną, świetnie się czytającą i w dobrym tego słowa znaczeniu rozrywkową. Zwycięskie połączenie nowoczesnej wrażliwości i oldskulowej space opery... Najlepsza książka z zombie, jaką kiedykolwiek czytałem”.

Warto przypomnieć, że „Przebudzenie Lewiatana” zostało nominowane do Nagrody Hugo w roku 2012 oraz do Nagrody Locusa również w 2012 za najlepszą powieść Science Fiction.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Oprac. Małgorzata_

Użytkownik: Sznajper 19.01.2015 01:15 napisał(a):
Odpowiedź na:   Rusza... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Od zakończenia "Battlestar Galactica" nie było chyba porządnego "kosmicznego" serialu SF, dlatego na "Expance" czekam z niecierpliwością. Trochę tylko niepokoję się, że to serial wyprodukowany przez tę stację. Wszystkie jej seriale, z którymi się do tej pory zetknąłem, to rzeczywiście były SyFy.