Dodany: 20.01.2015 00:00|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

20 książkowych hitów na polskim rynku - lista bestsellerów empik.com

Zgodnie z przewidywaniami z ubiegłego tygodnia - na liście szaleństwo. Dziewięć nowości w pierwszej dwudziestce, do tego dwa powroty z dalszych miejsc. Jedyne, co się nie zmienia to lider... a szkoda.

1.  „Zniszcz ten dziennik”  (Keri Smith) - bez zmian

Na piewszym miejscu bez zaskoczenia - notatnik "dla kreatywnych" wciąż prowadzi. A na horyzoncie pojawił się kolejny produkt "książkopodobny" pani Smith - "To nie jest książka" (premiera na początku lutego) - który może przejąć pozycję lidera.

2. „Wróć, jeśli pamiętasz” (Gayle Forman) - nowość

Kontynuacja bestsellerowego "Zostań, jeśli kochasz". Po wypadku Mia powraca do życia, ale z dala od Adama. Ona zostaje znaną wiolonczelistką, a on jest popularnym rockmanem. Po trzech latach los daje im szansę na powrót do siebie. Czy parze uda się odnaleźć miłość?

3. „Kroniki Bane'a” (Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan) - nowość

Jedenaście opowiadań o życiu tajemniczego Magnusa Bane'a, którego postać i osobowość stanowiły jedną z największych atrakcji serii "Dary Anioła" i "Diabelskie Maszyny".

4. „Jadłonomia” (Marta Dymek) - powrót spoza "20"

Książka kucharska twórczyni najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni roślinnej. Znajdziecie w niej ponad 100 przepisów na wegańskie posiłki.

5. „Trylogia zmysłów” tom 1: „Widzę cię” (Irene Cao) - nowość

Kolejna książka, której popularność bazuje na fascynacji "Greyem". Młoda i niewinna Elena wraca do Wenecji by rozpocząć odnawianie zabytkowego fresku. Jej świat to przede wszystkim sztuka i barwy. Niespodziewanie, w pałacu, w którym pracuje pojawia się Leonardo, cieszący się międzynarodowym uznaniem szef kuchni. Razem wpadają w wir zmysłowości i namiętności.

​6. „Kusiciel” (A.J. Gabryel) - nowość

7. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”  (Mariusz Urbanek) - spadek o 5 miejsc

8. „Wyspa Łza” (Joanna Bator, Adam Golec) - nowość

9. „Oddechy” tom 2: „Oddychając z trudem” (Rebecca Donovan) - nowość

10. „Pierwsza na liście” (Magdalena Witkiewicz) - nowość

11. „Jack Reacher. Sprawa osobista” (Lee Child) - nowość

12. „Uwikłanie”  (Zygmunt Miłoszewski) - awans o 3 miejsca

13. „Zostań jeśli kochasz” (Gayle Forman) - powrót spoza "20"

14. „Love, Rosie” (Cecelia Ahern) - spadek o 8 miejsc

15. „Ameryka po kaWałku” (Marek Wałkuski) - spadek o 12 miejsc

16. „Gniew” (Zygmunt Miłoszewski) - spadek o 7 miejsc

17. „Śnieg przykryje śnieg” (Levi Henriksen) - nowość

18. „Kuchnia Fit” (Konrad Gaca) - spadek o 8 miejsc

19. „Księgi Jakubowe” (Olga Tokarczuk) - spadek o 15 miejsc

20. „Wałkowanie Ameryki” (Marek Wałkuski) - spadek o 15 miejsc

UWAGA: lista nie obejmuje pakietów książkowych oraz przedsprzedaży.

Oprac. PD

Użytkownik: reniferze 20.01.2015 12:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgodnie z przewidywaniam... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Poza Miłoszewskim ("Uwikłanie" oceniłam na piątkę) nie czytałam żadnej z tych książek. Niezmiennie dziwi mnie popularność Lee Childa - wszystkie książki na jedno kopyto, z przeboskim bohaterem i niewiarygodną fabułą. Na pewno sięgnę po Tokarczuk i Bator, reszta raczej nie dla mnie.

A obecność w zestawieniu książek kucharskich jest troszkę bez sensu, chyba powinny mieć oddzielną klasyfikację.