Dodany: 21.02.2015 01:22|Autor: JoannazKociewia

Czytatnik: Bazgrotnik

Październik-listopad 2014 wśród przestępców i klasyki

1. Jaszczur (Balzac Honoré de (Balzak Honoriusz)) [4 października]
Nagle okazuje się, że bohaterowie lektur szkolnych powstających w tym samym czasie wcale nie byli tak irytujący. Muszę sobie znaleźć jakąś znośną lekturę z epoki w charakterze szczepionki, bo najwyraźniej straciłam odporność. ;)

2. Martwe Jezioro (Rudnicka Olga) [6 października]
Fajne kryminalne czytadło. Trochę za dużo romansowania (jak dla mnie). Czarne charaktery wypadły dość karykaturalnie. Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

3. Czy ten rudy kot to pies? (Rudnicka Olga) [7 października]
Kontynuacja "Martwego Jeziora". Bardziej romans niż kryminał. Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

4. Wrogowie publiczni (Burrough Bryan) [31 października]
Robiłam sobie przerwy podczas czytania i zauważyłam, że zaczynają mi się przestępczy mylić. Zapominałam, kto z kim pracował, jaki miał charakter itd. Ściągawka na początku książki na wszystko nie pomagała. W końcu przeczytałam ciurkiem resztę, by w miarę pamiętać szczegóły. Nawet ciekawe. Polski wydawca na okładce umieścił kadr z filmu, który zajmuje się wątkiem tylko jednego z całej listy przestępców, których kariery omawia autor książki.

5. Zacisze 13 (Rudnicka Olga) [16 listopada]
Ach, żeby ci uczniowie wiedzieli, co ich nauczycielki wyrabiają po godzinach! ;) Przyjemnie się czytało.

6. Dawca (Lowry Lois (Lowry Lois Ann)) [23 listopada]
Wiele dobrego czytałam o też książce. Rzeczywiście dobra. Książka dla dzieci, ale odpowiedni klimat pozornego szczęścia i zagrożenia przez system, jaki kojarzę z dystopiami, został zachowany. Resztę cyklu na pewno przeczytam.

7. Miasteczko Middlemarch (Eliot George (właśc. Evans Mary Ann)) [29 listopada]
Angielska dziewiętnastowieczna klasyka dla odmiany. Akcja jest spokojna. Nawet się wciągnęłam. Trochę trudno było mi przejąć się losami bohaterów, ale w miarę czytania było lepiej, nawet zdarzało się, że moja opinia o kimś znacząco się zmieniła. Autorka miała nikłe pojęcie o tym, jak powinno wyglądać polskie nazwisko. ;) Ogólnie mi się podobało.

8. Zacisze 13: Powrót (Rudnicka Olga) [30 listopada]
Kontynuacja książki nr 5. Wrażenia podobne.