Dodany: 09.03.2015 12:19|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Zwiastun „Dark Places”

W sieci pojawił się zwiastun filmu „Dark Places” na podstawie bestsellerowej powieści „Mroczny zakątek” Gillian Flynn. W głównej roli – Charlize Theron.

To historia Libby Day (Theron), która jako 7-latka była świadkiem masakry na swojej rodzinie i zeznawała w sądzie przeciwko swojemu 15-letniemu bratu-mordercy. 25 lat później z kobietą kontaktują się członkowie grupy o nazwie Kill Club, którzy chcą jeszcze raz dowiedzieć się, co wydarzyło się w ten feralny dzień i czy aby na pewno Libby mówiła w sądzie prawdę.

Poza Charlize Theron w obsadzie filmu znaleźli się także: Nicholas Hoult, Corey Stoll, Chloë Grace Moretz, Christina Hendricks, Tye Sheridan i Drea de Matteo. Za kamerą stanął Gilles Paquet-Brenner, który również napisał scenariusz.

Amerykańska premiera „Dark Places” planowana jest na listopad tego roku. Powieść „Mroczny zakątek” ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2009 roku. Przez ponad 25 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa" i została wybrana najlepszą książką roku według „Publisher’s Weekly”. Jest to druga książka Flynn przeniesiona na duży ekran. Jesienią zeszłego roku weszła do kin ekranizacja powieści „Zaginiona dziewczyna” jej autorstwa.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Oprac. Małgorzata_

Użytkownik: ka.ja 09.03.2015 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: W sieci pojawił się zwia... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Obejrzałam ten zwiastun zaledwie dwa dni po przeczytaniu książki i jestem zniesmaczona. Za to zaskoczona - ani odrobinę. Amerykański przemysł filmowy potrafi spłaszczyć i zepsuć prawie wszystko. Bierzemy książkę, której główna bohaterka to rudy kurdupel z nosem jak guzik, akcja dzieje się na zapyziałej, zaniedbanej farmie wśród życiowych nieudaczników, wsadzamy tę książkę w hollywoodzką sieczkarnię i wychodzi nam Charlize Theron. Naprawdę w całych Stanach nie ma aktorki, która mogłaby zagrać rudego wyrzutka społecznego? Kiedyś mieli przynajmniej Sissy Spacek... Nie jestem w stanie uwierzyć filmom, w których role smutnych, złamanych życiem brzydali grają wypolerowane lalunie z porcelanowym uśmiechem. A książce uwierzyłam, bo jest naprawdę dobra i psychologicznie wiarygodna w każdym calu. Chyba nawet Japończycy lepiej by ją zekranizowali.
Użytkownik: marekspedycja 10.03.2015 09:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Obejrzałam ten zwiastun z... | ka.ja
To nic dziwnego hollywoodzkie filmy mają zarabiać pieniądze a książki zachwycać.