Dodany: 09.03.2015 14:01|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

20 książkowych hitów na polskim rynku - lista bestsellerów empik.com

W tym tygodniu lista stanęła na głowie. Co prawda na czele wciąż „Grey” (chociaż tylko druga część i komplet), ale dalej - wysyp nowości. W pierwszej dziesiątce znajdziemy aż 5 książek, które miały premiery w ostatnim tygodniu, dwie kolejne znajdują się w drugiej dziesiątce. Po wielu miesiącach, książki-gadżety Keri Smith przestały się liczyć na liście (wciąż na niej są, ale znacznie niżej).

1.  „Ciemniejsza strona Greya”  (E.L. James) - awans o 11 miejsc

Po obejrzeniu „Pięćdziesięciu twarzy Greya” w kinie, Polacy postanowili poznać ciąg dalszy historii. I to wystarczyło, by „Ciemniejsza strona Greya” trafiła na fotel lidera.

2. Pakiet „Pięćdziesiąt twarzy Greya. Część 1-3” (E.L. James)

Idąc w ślady „New York Timesa” dołączamy do listy pakiety. A jaki pakiet mógł trafić do pierwszej piątki? Oczywiście „Grey”.

3. „Dziewczyny wyklęte” (Szymon Nowak) - nowość

Opowieści o szesnastu dziewczynach z antykomunistycznego podziemia, które nie zawahały się oddać krajowi swej młodości, a czasami życia.

4. „Historia wewnętrzna” (Giulia Enders) - nowość

Międzynarodowy bestseller o... naszych jelitach. O tym, jakim są darem dla naszego organizmu i jaką rolę odgrywają w zdrowym życiu.

5. „Bez tchu”. Tom 3: „Pożar krwi” (Maya Banks) - nowość

Trzeci tom cyklu „Bez tchu” - pornoromansów bazujących na popularności „Pięćdziesięciu twarzy Greya” - tylko dla miłośników gatunku.

6. „Detroit. Sekcja zwłok Ameryki” (Charlie LeDuff) - nowość

7. „Nowe oblicze Greya” (E.L. James) - awans o 2 miejsca

8. „Zniszcz ten dziennik”  (Keri Smith) - spadek o 6 miejsc

9. „Ta noc”. Tom 5: „Przysięga” (Ellen Malpas Jodi) - nowość

10. „Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii” (Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFelice) - spadek o 7 miejsc

11. „House Of Cards” (Michael Dobbs) - spadek o 7 miejsc

12. „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie” (Jerzy Zięba) - awans spoza "20"

13. „Futu.re” (Dmitrij Głuchowski) - nowość

14. „To nie książka”  (Keri Smith) - spadek o 8 miejsc

15. „Pretty Little Liars. Toksyczne” (Sara Shepard) - awans o 3 miejsca

16. „Uwikłanie” (Zygmunt Miłoszewski) - awans spoza "20"

17. „Gniew”  (Zygmunt Miłoszewski) - spadek o 8 miejsc

18. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna” (Mariusz Urbanek) - awans spoza „20”

19. „Make Life Harder”  (Maciej, Lucjan) - spadek o 6 miejsc

20. „Will Grayson, Will Grayson” (John Green, David Levithan) - nowość

UWAGA: lista nie obejmuje przedsprzedaży.

Oprac. PD