Dodany: 12.03.2015 10:27|Autor:

Książka: Fräulein France
Sardou Romain
Notę wprowadził(a): parilicium

Nowa, odważna powieść historyczna Romaina Sardou, autora bestsellera "I odpuść nam nasze winy".

Wrzesień 1940 roku. Po klęsce Francji zaczęła się okupacja.

Niemcy, rozzuchwaleni zwycięskim marszem na Zachód, korzystają z wszelkich dostępnych uciech Paryża. Do słynnego domu publicznego Sfinks przybywa nowa dziewczyna. Ma na imię France i jest zniewalająco piękna. Ma wysokie wymagania - "obsługuje" tylko śmietankę niemieckiej armii.

Co skrywa pozorny chłód tej kobiety? Żadne jej słowo ani gest nie są dziełem przypadku. Tajemnicza i nieprzenikniona Fräulein France prowadzi własną wojnę...

Romain Sardou, znany w Polsce z takich powieści, jak "I odpuść nam nasze winy" czy "Ale nas zbaw ode złeg"o, powraca ze skonstruowaną po mistrzowsku, odważną powieścią historyczną. Opowiada o kompromisowej postawie najwyższych sfer Paryża w czasach okupacji hitlerowskiej, ale także o grozie tamtych czasów i bohaterstwie, jakie wykuwało się w ich ogniu.

Romain Sardou, francuski pisarz, urodził się w długiej linii artystów, wokalistów, aktorów i pisarzy. Do jego pasji należą muzyka (długo fascynował się twórczością Richarda Wagnera), teatr i literatura. Rzucił szkołę średnią rok przed ukończeniem, by oddać się dramatopisarstwu. Poźniej przez dwa lata pracował w Los Angeles, pisząc scenariusze dla dzieci, po czym powrócił do Francji i napisał swoją pierwszą powieść.

[Wydawnictwo Rebis, 2015]