Dodany: 28.03.2015 15:01|Autor:

Książka: Dusza na skalpelu
Nepomucka Krystyna
Notę wprowadził(a): il93

"Dusza na skalpelu" - intrygujący tytuł może sugerować, że powieść Krystyny Nepomuckiej to jakiś mrożący krew w żyłach horror. I rzeczywiście, tajemniczość, niepewność oraz strach towarzyszą czytelnikowi od pierwszej strony i nie pozwalają się oderwać. Los głównej bohaterki, jej burzliwe życie przeżywa się niczym własne. Polecam wszystkim tym, którzy mają mocne nerwy.

"Bez słowa wziął mnie w ramiona. Nie uczyniłam najmniejszego ruchu, nie broniłam się, gdy szukał moich ust. Zatracałam powoli poczucie czasu i rzeczywistości. Doznałam dziwnego uczucia, całkowicie różnego od tych, jakie kiedykolwiek przeżyłam. Było to coś podobnego do unoszenia się, odpływania w jego ramionach w dziwne, wirujące światy, w mroczne głębie nowych doznań. Nic się nie liczyło, nic nie istniało. Wokół pustynia i tylko my dwoje, złączeni pocałunkiem, przenikając siebie drogą dziwnej, nieznanej osmozy".

Krystyna Nepomucka, autorka ponad 20 książek dla dorosłych i młodzieży, z których część została przetłumaczona na język holenderski. Zadebiutowała na łamach "Wiadomości Londyńskich" powieścią w odcinkach Romans z Busiem" (późniejsze " Małżeństwo niedoskonałe"). Książka ta, wraz z następnymi tomami: "Rozwód niedoskonały", "Samotność niedoskonała", "Miłość niedoskonała", "Kochanek doskonały", "Starość doskonała", " Ślubny welon", " Mydło z łabędziem", "Kotka birmańska", "Moje życie z kosmitą", "Oczekiwanie", " Opowieści na noce bezsenne", przysporzyła pisarce niesłabnącej do dziś popularności i sympatii Czytelniczek.

Powieści dla młodzieży: "Wakacje z Penelopą", "Tamaryszek w podróży", " amaryszek i tajemnica babuni Elwiry", "Tamaryszek i serca dwa złączone", "Sekret Tamaryszka".

[Akapit Press, 2010]