Dodany: 14.04.2015 00:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowa (ale stara) powieść Harper Lee

Go Set a WatchmanNową powieść Harper Lee „Go Set a Watchman” opublikuje młode wydawnictwo Filia. Prawa do jej wydania kupiono od Andrew Numberg Associates. Światowa premiera „Go Set a Watchman” została zapowiedziana na 14 lipca 2015 r. W Polsce książka ukaże się jesienią.

„Są powieści, które po przeczytaniu zostają z nami na zawsze. Jedną z nich jest „Zabić drozda” Harper Lee. Być częścią literackiego wydarzenia na taką skalę, to marzenie każdego wydawcy” – mówi Olga Reszelska, redaktor naczelna wydawnictwa Filia.

Powieść „Go Set a Watchman” w rzeczywistości powstała jeszcze przed „Zabić drozda” w połowie lat 50. i była pierwowzorem słynnej powieści (pisaliśmy o tym w wiadomościach: Nowa książka Harper Lee po 55 latach - pierwowzór „Zabić drozda").

Jej akcja rozgrywa się w połowie lat pięćdziesiątych XX w. i opowiada o losach wielu postaci znanych z „Zabić drozda” dwadzieścia lat później. Scout (Jean Louise Finch) powraca z Nowego Jorku do rodzinnego Maycomb, by odwiedzić swojego ojca, Atticusa. Musi się zmierzyć z kwestiami osobistymi i politycznymi, próbując zrozumieć postawę swojego ojca i otaczającej go społeczności oraz swój stosunek do miejsca, w którym przyszła na świat i spędziła dzieciństwo.

Oficjalny komunikat prasowy wydawnictwa znajdziecie TUTAJ

Użytkownik: Aquilla 12.04.2015 21:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Nową powieść Harper Lee... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wybaczcie, ale okładka mnie położyła. Ja rozumiem jeszcze wypisane wielkimi literami "Książka autorki Zabić drozda", ale tu to nawet nie do końca wiadomo, jak brzmi tytuł. Ta okładka krzyczy do mnie "powieść jest tak beznadziejna, że jedyne, czym możemy ją chwalić, to wypisywanie gdzie tylko można, że przecież powstało z niej Zabić drozda"