Dodany: 04.06.2015 17:40|Autor:

Książka: Jowanka i gang spod Gilotyny
Wasilkowska Katarzyna
Notę wprowadził(a): margines

Jowanka właśnie wprowadziła się z tatą do mieszkania w nowym bloku i tęskni za mamą. Chociaż wcale się o to nie stara, wypadki same ją znajdują. Za chwilę pójdzie do nowej szkoły i ma nadzieję spotkać tam fajne koleżanki. Wprawdzie Jowanka nigdy się nie nudzi, ale przecież nic tak dobrze nie robi na samotność jak przyjaciółka.

Jak na razie poznaje trzech chłopaków z gangu spod Gilotyny. Już sama nazwa bandy mrozi krew w żyłach, a – jak się okaże – przyjaźń z nimi to gwarancja mocnych wrażeń!

Opowieść o tym, że kiedy ma się dziewięć lat, dobrze jest zachować czujność, żeby nie przeoczyć przygody. Albo prawdziwego przyjaciela.

Katarzyna Wasilkowska. Lektorka języka angielskiego, copywriter, tłumacz i fotograf. Ściśle związana jest z Gdańskiem, gdzie się urodziła. Od kilku lat mieszka z rodziną w małym domku na podwarszawskiej wsi. Pięcioro pociech i osobiste wspomnienia z dzieciństwa są dla niej niewyczerpanym źródłem inspiracji.

[Wydawnictwo Literatura, 2015]