Dodany: 21.06.2015 14:46|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Niedziela z listami Mafii – książki historyczno-regionalne

BastionDzisiejszy dzień spędzamy z listami mafii, która zadbała, by nasza akcja prezentowania tematycznych, subiektywnych zestawień przebojów nie poszła w zapomnienie. Drugi dzisiejszy ranking prezentuje książki historyczne, częściowo związane z rodzinnym regionem autorki.

1. Bastion Polesie: Polskie fortyfikacje na Polesiu w latach 1920-1939 (Pruski Zbigniew) - mało znana książka o polskich fortyfikacjach nas wschodzie.

2. Skarby Trzeciej Rzeszy: Tajemnice zamku Czocha (Skowroński Janusz (Skowroński Janusz Piotr)) - prawda, że Zamek Czocha jest interesujący? Ale dobrze wiedzieć jakie tajemnice skrywa.

3. Obrońcy Węgierskiej Górki (Zarwański Michał, Suchanek Stanisław, Suchanek Piotr) - czy obrona Węgierskiej Górki jest bardzo znana? Chyba nie, ale, jeśli tylko nadarzy się okazja, na pewno warto ją poznać.

4. Marynarze generała Kleeberga (Pertek Jerzy) - skoro pojawiła się książka o naszych wschodnich fortyfikacjach, to na liście nie powinno zabraknąć książki o generale Kleebergu.

5. Był rok 1911 (Kachel Jacek) - czym żyła stolica Podbeskidzia 100 lat temu? Możemy się tego dowiedzieć, dzięki temu, że autor znalazł mnóstwo informacji w gazetach z tamtych czasów.

6. Księżna: Wspomnienia o polskich Habsburgach (Błecha Krzysztof, Habsburg Maria Krystyna, Tracz Adam) - czy znamy tych mniej znanych Habsburgów? Przyznam, ze chętnie bym poznała.

7. "Ostatni król Polski" Karol Stefan Habsburg: Historia polskich Habsburgów (Tracz Adam, Błecha Krzysztof) - kolejna książka o polskich Habsburgach. Nie ma żadnej oceny, ale warto to zmienić.

8. Król Podbeskidzia: Biografia kpt. Henryka Flame "Bartka" (Greniuch Tomasz) - jeden z wyklętych, ale postać warta uwagi.

9. Nie zdążyli do Andersa (Berlingowcy) (Dańko Bolesław) - jedna z tych książek, która może zainteresować tych, którzy interesują się historią II wojny światowej.

10. Historia Polski dla Piotrka (Marciniak Stanisław) - na koniec książka o polskiej historii dla najmłodszych. Na dodatek z ładnymi ilustracjami. Kto wie, może w niejednym młodym czytelniku wzbudzi zainteresowanie naszą niezwykle bogatą historią.

Użytkownik: Pok 21.06.2015 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiejszy dzień spędza... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Bardzo fajnie, że mafia zdecydowała się ożywić akcję. Postaram się za około tydzień też coś napisać :)