Dodany: 28.10.2009 13:52|Autor:

Książka: Mroczny sekret
Bray Libba
Notę wprowadził(a): Gitka

Szesnastoletnia Gemma Doyle w niczym nie przypomina swoich rówieśniczek – panien o nienagannych manierach, które grzecznie odpowiadają na pytania i marzą o bogatym zamążpójściu. Gemma, osóbka uparta i przekorna, trafia do londyńskiej Akademii Spence po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach. Dziewczyna jest samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają wizje przyszłości, które maja tę paskudną cechę, że zawsze się spełniają. Nie jest jednak zupełnie sama... Jej śladem podąża tajemniczy młodzieniec, który utrzymuje, że ma ja chronić przed mrocznymi siłami. W Spence Gemma zaprzyjaźnia się z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z tajnym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem. Tutaj czeka na nią przeznaczenie... jeśli tylko będzie potrafiła w nie uwierzyć.

„Mroczny sekret”, otwiera trylogię „Magiczny Krąg”, jest żywym portretem epoki wiktoriańskiej, pełnym szeleszczących spódnic, tańczących ceni i niebezpieczeństw czyhających w nocy. Opowiada o losach dziewczyny rzuconej w obce, nieprzyjazne środowisko, o dojrzewaniu, które pełni rolę międzyświata, przejścia od dzieciństwa ku dorosłości, o budzących się zmysłach i uczuciach, wreszcie o istocie kobiecości. Powieść urzeka niepokojącym klimatem i aurą tajemniczości.

"Wyśmienita, elegancka powieść gotycka".
Publishers Weekly

"Obfitująca w niezwykłe przygody i chwile pełne grozy".
Kirkus Reviews

"Interesujące i doskonale wyważone połączenie fantasy, horroru i fikcji historycznej z domieszką romansu".
School Library Journal

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009]