Dodany: 25.08.2015 19:35|Autor:

Lubicie "Czarnoksiężnika z Krainy Oz", "Alicję w Krainie Czarów" i "Opowieści z Narni"? Jeśli tak, to na pewno spodoba się wam i ta książka.

Catherynne M. Valente zabiera nas w baśniową podróż, podczas której towarzyszymy 12-letniej dziewczynce o imieniu September. U boku mamy pędzi ona nudny żywot na farmie w Nebrasce. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia za sprawą Zielonego Wiatru, który pragnie zabrać September nad potężne Zdradliwe i Groźne Morze, graniczące z Krainą Czarów. A to dopiero początek niezwykłych przygód.

Pozycja w maju 2011 r. zadebiutowała na 8. miejscu bestsellerów "New York Timesa".

[Wydawnictwo M, 2015]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 10.06.2023 15:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubicie "Czarnoksiężnika ... | agnesines
Ciekawa powieść, miejscami może trochę nużąca, ale mocna końcówka wynagradza potknięcia. Trochę w stylu Nie kończąca się historia (Ende Michael) albo też filmu "Kubo i dwie struny" (choć to drugie raczej luźne skojarzenie). Jak to zwykle u Valente i tu pojawia się mieszanka różnych motywów z baśni, legend oraz powieści wymienionych w powyższej nocie.