Dodany: 28.09.2015 21:45|Autor:

Ponad sto historii opowiedzianych przez autora, którego pisarska wrażliwość urzeka i onieśmiela. Janusz Leon Wiśniewski i opowieści, w których przeglądamy się jak w lustrach.

„Poza fikcją literacką znajduje się przestrzeń prawdziwego świata. Bez granic.
Przez ponad dekadę łapczywie czerpałem z tej prawdy. Tak powstawała ta antologia.
Spoiwem wszystkich historii są ludzkie emocje – uniwersalne, zrozumiałe dla wszystkich, niezależne od geografii, koloru skóry, wyznawanej religii czy uwarunkowań kulturowych. Wiem to z pewnością, ponieważ przez dziesięć lat teksty z tego zbioru – tłumaczone na wiele języków – odbyły dalekie podróże.
Tęsknota, smutek, osamotnienie, pogarda, podziw, zemsta, czułość, rozpacz, euforia, pycha, chciwość, wyuzdanie, skromność, obojętność, pożądanie i przede wszystkim miłość są na kartach tej książki wszechobecne. One były dla mnie najważniejsze dziesięć lat temu i są takimi dzisiaj”.

Janusz L. Wiśniewski – doktor informatyki i doktor habilitowany chemii, naukowiec i pisarz, autor bestsellerowych powieści („S@motność w Sieci”, „Los powtórzony”, „Bikini”) i tomów opowiadań (m.in. „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Zbliżenia”, „Moja bliskość największa”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”). Jego książki cieszą się ogromną popularnością i ukazują się w kilkunastu krajach. W samej Rosji sprzedano ich ponad milion egzemplarzy. Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem.

[Wydawnictwo Literackie, 2015]