Dodany: 02.12.2009 15:23|Autor: mchpro

Molitarg w Lublinie

Molitarg to połączenie dwóch słów mola - kojarzonego z zaczytanym człowiekiem oraz targu - miejsca, gdzie dokonuje się wymiany. W naszym wydaniu jest to jednak wymiana barterowa. Coś za coś, bez użycia pieniędzy.

Studenckie Koło Naukowe Filozofów Kultury UMCS zaprasza wszystkich czytających do Chatki Żaka na ich święto. Każdy kto przybędzie na Molitarg, będzie mógł wymienić się swoimi książkami z innymi, którzy wyrażą podobną chęć. Można przynieść stare i nowe książki, słowniki i bajki dla dzieci, co tylko chcecie ofiarować drugiemu za coś, co sami chcecie upolować.

Chcemy też dać wszystkim możliwość do podzielenia się refleksją na temat utworów, które będą przechodziły z rąk do rąk. Książka nie jest zwykłym przedmiotem, niektórzy mówią, że mistycznym, inni, że potrafi zabijać. Nam chodzi o to, że przenosi myśl, myśl ludzką, o wiele więcej wartą niż papier i klej. Przyjdź i porozmawiaj z innymi o ich wrażeniach z lektury. Wciel się w rolę jarmarcznego kramarza, opowiedz o tym co prezentujesz na swym stanowisku i wymień się za upragnione rarytasy.
3 grudnia br., Chatka Żaka, 12:00 - 16:00