Dodany: 15.11.2015 14:25|Autor:

"Biblia w rodzinie. Ewangelia dla naszych dzieci" to narzędzie do domowego głoszenia Dobrej Nowiny najmłodszym. Z pomocą tej księgi będziemy mogli w każdą niedzielę spędzić czas z naszymi pociechami na czytaniu i rozważaniu Ewangelii, którą właśnie usłyszały lub zaraz usłyszą w kościele. Dzięki temu będą mogły nie tylko zrozumieć i uczyć się świadomie przyjmować Słowo Boże, lecz także przyzwyczają się do regularnego karmienia się Dobrą Nowiną.

Każdy rozdział przypisany jest do konkretnej niedzieli lub uroczystości roku liturgicznego, z uwzględnieniem cyklu czytań na rok A, B, C. Oznacza to, że z lektury można korzystać przez trzy lata. Jednostka przewidziana na każdą niedzielę lub uroczystość zawiera właściwy fragment Ewangelii oraz komentarz w formie rozmowy dzieci z Jezusem. Całość dostosowana jest do percepcji dziecka również poprzez kolorowe ilustracje.

Wspólna lektura rodziców z dziećmi będzie zasiewaniem ziarna Słowa Bożego w rodzinie – do czego wzywa papież Franciszek – i jednocześnie przygotowaniem do spotkania z Jezusem na niedzielnej Eucharystii. Książka polecana jest także katechetom i nauczycielom. Posiada imprimatur.

[Wydawnictwo Rafael, 2015]