Dodany: 30.12.2015 08:41|Autor:

Książka: Fatum i furia
Groff Lauren
Notę wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki

nota wydawcy


Każdy związek ma dwie twarze.
Każda historia ma dwie strony.
Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.


„Misterne i zmysłowe... powieści Lauren Groff są zbyt wyjątkowe i niezwykłe, by pozostały niezauważone”.
„The New York Times”

„To piękna i nieustannie trzymająca w napięciu proza”.
„The New Yorker”

„Tylko Groff potrafi tak subtelnie nasycać każdą scenę sprzecznymi warstwami emocji”.
„Huffington Post”


„Fatum i furia” jest jak rozsypująca się układanka. Gdy wszystko wydaje się jasne, prawda zaczyna wychodzić na jaw. „Fatum” to opowieść Lancelota o spotkaniu kobiety, która odmieniła jego życie, w „Furii” Mathilde mówi o tym, jak było naprawdę. Dwadzieścia cztery lata, dwoje ludzi. Misternie splecione perspektywy porywają i hipnotyzują, a nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że czytelnik musi zakwestionować wszystko, co do tej pory wiedział o związku Lancelota i Mathilde. Pokazując ciążące nad człowiekiem fatum i władające nim demony – furie, Lauren Groff odkrywa istotę bliskości i samotności, porusza to co sekretne, skrywane i mroczne. O tej powieści nie da się zapomnieć.


Lauren Groff – amerykańska pisarka, urodzona w Nowym Jorku. „Fates and Furies” to bestseller „New York Timesa”, powieść znalazła się w finale National Book Award, została książką roku Amazona, „The Washington Post”, „Kirkus” i wielu innych. Za swoją ulubioną książkę 2015 roku uznał ją prezydent Barack Obama, a o twórczości Groff entuzjastycznie pisał również Stephen King.

[Znak, 2016]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 370
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: reniferze 05.04.2017 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Każdy związek ma dwie twa... | LouriOpiekun BiblioNETki
Jeśli to jest jedna z najlepszych amerykańskich książek tej dekady, to znaczy, że literatura nieco podupadła. "Fatum i furia" ma kilka niemal wybitnych fragmentów (np. dzieciństwo Mathilde), ale całość jest co najwyżej przeciętna. Największą wadą tej powieści jest całkowita obojętność, jaką żywimy wobec bohaterów - żadnego związku z nimi, żadnej identyfikacji, nawet ciekawości, jak potoczą się ich losy. W każdej chwili można odłożyć książkę i bez żalu się z nią pożegnać.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: